fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Modernizowanie kanalizacyjnych instalacji

Modernizowanie kanalizacyjnych instalacji

Kanalizacyjne instalacje wraz z upływem czasu wymagają wymiany bądź ich zmodernizowania. Budynek posiadający wodociągową instalację powinien zapewnione mieć odprowadzenie ścieków poprzez wewnętrzną kanalizacyjną instalację. Zarówno instalacja kanalizacyjna, jak i wodociągowa pracuje bez żadnych awarii przez lata, jednak nadejdzie w  końcu taki moment, gdzie należy dokonać jej wymiany bądź remontu.  Do takiej sytuacji dochodzi przeważnie wtedy, gdy pojawiają się problemy związane ze spływaniem ścieków, kiedy instalacja nie pracuje poprawnie, bądź też gdy występują przecieki. Modernizowanie wewnętrznej kanalizacyjnej instalacji jest skomplikowane. W związku z tym muszą się tym zająć fachowcy. (uprawnienia budowlane program) 

 Modernizowanie kanalizacyjnych instalacji
 Modernizowanie kanalizacyjnych instalacji

Zewnętrzne uszkodzenia w kanalizacyjnej instalacji

Kiedy mamy do czynienia z zewnętrznymi uszkodzeniami instalacji kanalizacyjnej, prace związane z modernizacją są proste. Komplikacje pojawiają się w sytuacji, gdy taka instalacja jest zabudowana, bądź kiedy należy wymienić ją w całości. Dodatkowo wykonuje się wtedy w niej odpowietrzenia i napowietrzenia. Czasami pojawiająca się nieszczelność w instalacjach może zostać usunięta przy wykorzystaniu rękawów bądź też innych uszczelniających chemicznych materiałów. Warto wypróbować tą metodę, ponieważ nie wiąże się ona z wieloma pracami, a czasami skutecznie naprawi istniejącą instalację, bez większych ingerencji w nią. (uprawnienia budowlane)

Instalacja kanalizacyjna na przestrzeni lat

Jeszcze kilkanaście lat temu wewnętrzne elementy kanalizacji wykonywało się z żeliwnych rur, bądź z rur PVC. W wielorodzinnych budynkach, jakie powstawały przed rokiem 2000 materiałem powszechnie wykorzystywanym przy budowie głównych pionów były żeliwne rodzaje systemów.  (uprawnienia budowlane kontakt)  Chociaż żeliwo jest bardzo dobrym jakościowo materiałem przy tworzeniu kanalizacyjnych instalacji, to jednak nie jest to materiał wieczny. Już po upływie kilku lat o jego zastosowania może zacząć ulegać mechanicznym uszkodzeniom. Do typowych uszkodzeń żeliwnych rur zalicza się korozję. W pierwszej z faz pod farbą pojawiają się pęcherze, a w kolejnych etapach następują przecieki, posiadające zabarwienie w kolorze brunatnym. Takie ściekowe przecieki po upływie czasu mogą być powodem nieprzyjemnych zapachów i doprowadzać do uszkodzeń budowlanych przegród. Kiedy w porę taka usterka nie zostanie usunięta, należy liczyć się z dużo większymi kosztami związanymi z naprawą instalacji. (uprawnienia budowlane 2022)  

Problemy z instalacjami

Problemy pojawiające się z instalacjami wymagają naprawy, wymiany bądź zmodernizowania jej. Ma to miejsce, kiedy instalacja niepoprawnie pracuje. Można zauważyć wtedy zły odpływ ścieków bądź przecieki na ścianie w danym pomieszczeniu. Zmodernizować instalacje należy wówczas, gdy wykonuje się remont pomieszczenia, gdzie sanitaria zmieniają swoje usytuowania. W takim przypadku odpływy i wentylacja mogą zostać przeniesione w inne miejsce. Problem z instalacjami pojawia się także wtedy, kiedy dany obiekt zmienia sposób użytkowania. Pomieszczenia mają być zagospodarowane na inny cel, niż miały dotychczas. Np. pomieszczenie w piwnicy ma zostać zagospodarowane na gastronomiczny lokal.  (uprawnienia budowlane segregator )  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com