fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Metoda klinowa przy płytach żebrowych strunobetonowych

Wykorzystanie podczas procesu produkcji metody klinowej przy płytach żebrowych strunobetonowych

Patrząc na nowoczesne rozwiązania w tej metodzie, ma ona stosowanie w CRS podczas procesu produkcji żebrowych płyt. Płyty te mają wymiary wynoszące odpowiednio 600x120x29 cm. Materiałem do ich wykonania jest strunowy beton a sama produkcja odbywa się dla przemysłowego budownictwa. W skrajnych żebrach umieszcza się płyty sprężone strunowo o wymiarach 03 mm. (uprawnienia budowlane).

płyty żebrowane strunobetonowe

Przechodzenie form przez wibracyjny stół

Podczas produkcji formy są przesuwane po rolkowym torze, który pracuje z szybkością wynoszącą60-80 m/h na wibracyjny stół. Tam zachodzi proces formowania oraz zagęszczania betonu we formach. Kolejno przesuwnicą elementy przesuwa się na pomocniczy tor i dalej przenosi się je do termicznej obróbki. Tam elementy układa się w tzw. stosach. Ostatnia z form, która znajduje się na górze zostaje pokryta grzejną płytą (testy uprawnienia budowlane). Do wszystkich form od dołu oraz przykryw doprowadza się przewody z parą i następnie uruchamia się je. Tak przeprowadzona termiczna obróbka jest krótsza, ponieważ formy są zamknięte. Przez czas wynoszący 5 godzin elementy nagrzewają się w temperaturze wynoszącej około 90°C. Po takim czasie wyjęte elementy mają wytrzymałość na poziomie 350 kG/cm ².

Struny oraz kliny – wykorzystanie ich w cyklu produkcyjnym

Nawijanie na kliny strun oraz nasadzanie tych klinów na oporowe bloki od matrycy łączy, które połączone są ze sprężeniem strun zachodzi w specjalnej maszynie, jaką konstruuje się do tego celu. Jest to automat, który czynności te rozdziela na 3 etapy. Pierwszy to pobranie z zapasowego urządzenia klinów (program egzamin uprawnienia 2021). Drugi etap polega na nawijaniu na kliny strun. Ostatni z etapów to nasuwanie na bloki matrycy klinów, które mają nawinięte struny. Wywołuje to sprężenie się tych strun. Takie operacje w danych etapach maszyna przeprowadza w automatyczny sposób. Cykl wynosi 6 minut. Obsługa maszyny to przede wszystkim kontrolowanie technologicznej tablicy. Takie prace wykonuje jeden pracownik.

Układanie w żebrach strun

Układanie strun w żebrach polega na tym, że na dwa stalowe kliny należy nawinąć struny (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów). Kliny znajdują się w końcach rozpórki stalowej. Jej wymiary odpowiadają żebrowej płycie. Jednak takie kliny mające nawinięte struny przechodzą na matrycową formę, która posiada czoło w oporowe stalowe bloki. Kiedy kliny przesuwają się po klinowej powierzchni bloków, zaczynają się od siebie oddalać nadaną długość. W konsekwencji struny wydłużają się. Wydłużenie tak się dobiera, żeby w strunowej stali zaszło naprężenie, jakie wcześniej założono.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com