fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Polskie normy

W porównaniu do wymagań Europejskich polskie normy dotyczące komfortu akustycznego nie są bardzo wymagające i restrykcyjne. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że wielu inwestorów i projektantów i tak decyduje się na zwiększenie komfortu, sprawiając, że normy są znacznie większe niż te wymagane przez prawo. W tym celu szuka się różnych rozwiązań. Najczęściej wykorzystuje się w tym celi silikaty bądź elementy wapienno-piaskowe, które stanowią szczelną obronę przed hałasem. (uprawnienia budowlane 2022)

Komfort akustyczny mieszkań, a bloczki silikatowe
Komfort akustyczny mieszkań, a bloczki silikatowe

Wpływ na mieszkańców

Wedle wielu badań komfort akustyczny to jedno z podstawowych wymagań inwestorów poszukujących mieszkań. To nie przypadek. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Ludzie zrozumieli, jak dźwięki wpływają na nasze organizmy oraz psychiki. Żyjemy w czasach przebodźcowania informacjami oraz różnorodnymi dźwiękami, niezależnie od tego gdzie mieszkami. Nawet na „cichych” wsiach obecnie słychać wiele samochodów czy samolotów. Według kupujących dobrze stworzona izolacja akustyczna nie wpływa jedynie na zwiększenie komfortu życia, ale i na atrakcyjność całego budynku/obiektu. Dzięki dobremu wycieszeniu można swobodnie pracować i odpoczywać. W takich miejscach się po prostu dobrze żyje. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Zalety bloczków silikatowych                 

Największą zaletą bloczków silikatowych, wykorzystywanych do zwiększania akustyki mieszkań, jest ich wysoka gęstość. Ich produkcje można porównać do przemysłowego odwzorcowania procesu powstawania piaskowca. Silikaty tworzy się z wody, piasku oraz wapna. Mają one gęstość dochodzącą do 2200 kg/m3 oraz bardzo zwartą strukturę wewnętrzną. Dzięki tej strukturze nazywa się je sztucznym kamieniem. Dzięki tej wysokiej gęstości materiału można mówić o zwiększeniu izolacji akustycznej przegród. (program egzaminu na uprawnienia)

Elementy silikatowe powstają też w wyższej klasie. W tak zwanym systemie Budowy H+H. Dzięki temu posiadają klasy gęstości na poziomie 1,8-2,2. Nazywa się je silikatami o podwyższonej izolacji akustycznej.

Wady bloczków silikatowych

Mimo tego, że silikaty zapewniają świetną izolację akustyczną, nie radzą sobie ze zwiększaniem izolacji termicznej. Jeśli znajdują się one na ścianach, należy zewnętrzną część obiektu dodatkowo ocieplić. (uprawnienia budowlane kontakt)

Warto również zaznaczyć, że są ciężkie mimo tego, że ich rozmiary nie są duże. To znacząco wpływa na murowanie i czas wznoszenia ścian.

Ostateczną cechą, o której warto wspomnieć to ich kruchość. Należy o nie szczególnie dbać. Warto przyjrzeć się procesowi ich transportowania i przechowywania, aby nie mieć smutnej niespodzianki w trakcie budowy.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com