fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Załadunek i wyładunek

Załadunek i wyładunek pojemników z kaflami ze szkła musi zachodzić z niezwykłą ostrożnością, pod obserwacją doświadczonego robotnika. (uprawnienia budowlane kontakt) Do uszczelniania kafli osadzonych w ramach okiennych korzysta się z kitu szklarskiego albo uszczelek. Uszczelki występują z gumy albo materiałów nienaturalnych miękkich. Kity szklarskie muszą posiadać równy kolor, być związaną masą przypominającą ciasto, bez grudek i nierówności, a po parokrotnym przewracaniu w dłoniach nie powinny przyklejać się do skóry. Wałeczek zgnieciony z odpowiedniego kitu podczas rozciągania musi składać się na środku na szyjkę i potem oderwać się. Krajakiem kołkowym okrawa się szkło średniej obszerności.

Kafle ze szkła
Kafle ze szkła

Narzędzia szklarza

Poza krajakami szklarz musi też posiadać takie sprzęty jak nóż szklarski, młotek, szczypce, kątnik, śrubokręt czy dłuto. Szklarze muszą posiadać oddzielne miejsca wewnątrz obiektu, wyposażone w stół do krajania szkła, pojemnik na śmieci, miejsca do stawiania szyb. (uprawnienia budowlane 2021) Poleca się pierwsze co szklić dachy i świetliki, później zewnętrzne ramy okienne. Aby ułatwić doświadczonym robotnikom warto prace pomocnicze oddać pracownikom pomocniczym.

Szkło

Szkło warto trzymać w pokoju suchym, wietrznym i ochronionym przed wilgocią i wodą. Pojemniki z kaflami ze szkła warto umieszczać w pionie. (uprawnienia budowlane program) Kafle szklane składowane luzem umieszcza się na stojakach rzędami o obszerności do 60cm, pochylone pod kątem 85 stopni. Szkło wilgotne warto od razu wypakować i osuszyć, inaczej potrafi dojść do zaparzenia bądź złączenia się szkła i będzie przydatne jedynie do wyrzucenia. Pojemniki z kaflami szklanymi w trakcie transportu, nie patrząc na środek lokomocji, muszą być umieszczone w stronę ruchu pojazdu w pionie i przystawione, by nie dało się ich przesuwać. (akty prawne uprawnienia budowlane) Podczas transportu niezapełnionych do końca pojemników, warto miejsce wolne zapełnić słomą, wełną czy jakimś tworzywem miękkim.

Prace szklarskie

Z jakiego szkła skorzystać do szklenia wybranego obiektu musi zostać opisane w planie prac, co jednak nie usprawiedliwia wykonawcy od obserwacji i możliwości używania szkła mocniej ekonomicznego. Prace szklarskie warto robić po skończeniu głównych prac budowlanych, tynkowych czy podłogowych, ale to wszystko przed malowaniem murów i sufitów. Prace stolarskie, kowalsko-ślusarskie oraz okuciowe i każde zadanie wstępne powiązane z malowaniem części wybranych do szklenia trzeba zrobić zanim dojdzie do szklenia, poza finalnym malowaniem, jakie robi się po tym procesie. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Wymogi te nie posiadają faktycznego użycia, kiedy na budowę przywozi się przygotowane części, w jakich luki okienne oraz drzwiowe są już szklone i malowane.

Oszczędność

Przez finanse, lepiej będzie zamawiać kafle szkła o rozmiarach takich, by po nacinaniu nie było odpadków, czy gotowe szyby wycięte wedle podanych rozmiarów. Dla ułatwienia roboty podczas określania rozmiarów kafli szkła, w jakiej widnieją rozmiary kafli i najczęściej widoczne rozmiary szyb w typowej stolarce. Używanie tablicy bywa niezwykle łatwe, przykładowo szyby o rozmiarach 500x620mm najlepiej będzie okrawać z kafla o rozmiarach 1080x620mm. (program egzaminu na uprawnienia) Z takiego kafla wyjdą dwie szyby z najmniejszym odpadem. Głównym tworzywem w szklarstwie budowlanym bywa szkło płaskie jako kafel. Poza szkłem płaskim wykorzystuje się już wcześniej uszykowane szyby zestawione i tworzyw pomocniczych, przydających się do uszczelnienia i dostawiania szyb w ramach.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com