fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jak wygląda cykl związany z procesem termicznej obróbki elementów?

Pełen produkcyjny cykl wynosi 16 godzin, natomiast cykl związany z procesem termicznej obróbki elementów 8 godzin (nauka do uprawnień budowlanych). Produkcja stropowych strunobetonowych płyt odbywa się przy zastosowaniu agregatowo – potokowej metody w nawie B. Technologiczna linia posiada sterowany centralnie wałkowy transport, którego napęd jest elektryczny. W oporowych formach za pomocą elektronagrzewu spręża się płyty. Uformowane płyty przenosi się do komór termicznej obróbki we formach. Nawa C służy do wytwarzania ściennych zewnętrznych płyt przy zastosowaniu stacjonarnej metody w uchylnych formach. Odbywa się to na dziesięciu roboczych stanowiskach. Wykończeniowe prace przeprowadza się na oddzielnych dwóch stanowiskach, a same formy przenosi się hydraulicznie.

cykl związany z procesem termicznej obróbki
cykl związany z procesem termicznej obróbki

W której hali produkuje się wielowymiarowe elementy wewnętrznych ścian?

Wielkowymiarowe elementy wewnętrznych ścian produkuje się na hali produkcyjnej, w jej drugiej oraz trzeciej nawie (program egzamin uprawnienia 2021). Produkcyjna linia ma dwa ciągi, które są w stosunku do siebie równoległe. Jeden z ciągów służy do przygotowania form, a drugi do ich dowożenia. Na końcach ciągów, po ich obu stronach znajdują się stanowiska służące do formowania. Formy z tych linii przenosi się przy pomocy przenośnika hydraulicznego na formowanie, a w dalszym etapie na studzenie. Po ukończeniu termicznej obróbki rozformowuje się elementy korzystając z uchylnego stołu hydraulicznego oraz ze suwnicy.

Przenoszenie elementów na skład suwnicą

Elementy przenosi się na skład przy pomocy suwnicy (program na uprawnienia budowlane). Obciążenia powstałe z suwnic przenosi się poprzez podsuwnicową belkę na dwudzielne rodzaje słupów, które posiadają identyczną siatkę jak na produkcyjnej hali. Na hali wszystkie elementy formuje się w poziomych formach. W nawie I produkuje się wielootworowe oraz stropowe płyty. Są one formowane z betonowej gorącej mieszanki. Przygotowuje się ją w betoniarskim węźle. W zautomatyzowany sposób dokonuje się dostawa oraz dozowanie cementu, kruszywa i wody, a także ogrzewanie tych składników do ok. 60°C i mieszanie ich ze sobą. Przygotowana mieszanka, która ma temperaturę 50-60°C dostarczana jest na produkcyjne stanowisko w zautomatyzowany sposób, za pomocą specjalnych transportowych urządzeń.

Charakterystyka hali produkcyjnej

Hala produkcyjna ma 5 naw (uprawnienia budowlane – egzamin). Każda z nich ma rozpiętość na poziomie 18 metrów i opiera się na dwudzielnej siatce słupów wynoszących 18×12 metrów. Szerokość hali wynosi 90 metrów a długość kształtuje się na poziomie 120 metrów. Główną produkcję przeprowadza się w środkowej części hali, na długości wynoszącej 84 metry. Pozostała jej część – 36 metrów – to warsztat oraz magazyn. Jednak skład zbrojeniowej stali znajduje się w dostawionej nawie, która ma wymiary 36×18 metrów. Skład elementów oraz magazyn mieści się od drugiej strony głównej hali produkcyjnej i ma szerokość 90 metrów oraz długość 108 metrów.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com