fbpx
aplikacja
Uprawnienia budowlane

Fotowoltaika – po co i dla kogo

Przemyślenia dotyczące fotowoltaiki pojawiają się głównie przez stale rosnące ceny. Koszty ogrzewania rosną stale, przez co wiele ludzi nawet nie decyduje się na modernizację starych, zniszczonych już elementów, np. pieców. Wiele Polaków jest przerażonych rosnącymi cenami, głównie węgla i gazu. Rosną one tak szybko, że koszt uprawnień do emisji dwutlenku węgla wzrósł dwukrotnie na przestrzeni roku. Co w takim momencie zrobić, aby nie skazać się na pusty portfel, a przy okazji wpłynąć na ekologię? Szukając alternatywy należy zwrócić się w kierunku odnawialnych źródeł energii. Te ograniczą koszty i jednocześnie pomogą w powstrzymywaniu zmian klimatycznych. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Fotowoltaika – oszczędność i ekologia
Fotowoltaika – oszczędność i ekologia

Energia słoneczna

Najczęściej wybieranym źródłem energii odnawialnej jest ta pochodząca za słońca. W 2020 roku dostarczała już 176% więcej niż w 2019. To oznacza stały wzrost nie tylko w budownictwie, ale i w głowach Polaków. Fotowoltaika po prostu podbiła serca mieszkańców, bo to właśnie zwykli użytkownicy wyrobili te wyniki. Ponad 80% całkowitej masy należy do prywatnych osób, a nie do firm czy innego takiego rodzaju instytucji. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Montowanie paneli

PV montuje się w celu pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Dzięki nim zmniejszenia się pozyskiwanie węgla i innych źródeł nieodnawialnych, a zwiększa się sprawność i trwałość instalacji. To nie tylko prowadzi do obniżenia kosztów, ale i poprawy jakości środowiska. (program egzaminu na uprawnienia)

Panele sprawdzają się najlepiej w regionach wysoko wyeksponowanych na działanie promieni słonecznych. Dzięki temu mogą prawidłowo funkcjonować i czerpać energię. To idealny system do wszystkich budynków umieszczonych w wysokich punktach, w których przez większość dnia/roku przygrzewa słońce. W przypadku dni pochmurnych albo terenów, na których słońce występuje znacznie rzadziej, nadal da się pozyskiwać w ten sposób energię. (uprawnienia budowlane kontakt)

Pompy ciepła

Najlepszym rozwiązaniem jest jednak połączenie pompy z panelami do fotowoltaiki. Dzięki temu pompa pobiera energię z otoczenia i przenosi ją do budynku. W takim sposób koło 80% energii pobiera z dolnych źródeł, czyli z gruntu, wody czy powietrza. Według wielu badań połączenie tego typu zapewnia praktycznie bezpłatną energię cały rok. Aby to bardziej obrazowo przedstawić warto zaznaczyć, że koszty energii zmniejszają się o 90%. Należy jednak brać pod uwagę wydatek. Kost takiej inwestycji (pompy ciepła i fotowoltaiki) wynosi od 50 000 do 80 000 zł. Kwotę tę można, obniżyć korzystając z dotacji. Przy okazji warto myśleć o stale rosnących kosztach „tradycyjnej” energii. Jeśli by to przeliczyć, inwestycja może zwrócić się już po 5 latach. (uprawnienia budowlane 2021)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com