fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Etapy rozwoju zawodowego kierownika budowy

Osoba pełniąca funkcję kierownika ma za zadanie dbać o prawidłowy i sprawny przebieg prac budowlanych. Jest przedstawicielem wykonawcy budowy. W prawie budowlanym istnieją podstawowe obowiązki kierownika. Należy do nich sprawowanie nadzoru nad jakością prac budowlanych. Sporządzenie dokumentacji budowlanej. Kierownika współpracuje z wykonawcami robót budowlanych. Kolejnym obowiązkiem jest przestrzeganie planu prac. Rozlicza koszty budowy i kieruje pracownikami.( uprawnienia budowlane)

Zakres obowiązków kierownika jest szeroki. Praca ta jest niezwykle odpowiedzialna. Osoba ubiegająca się o stanowisko kierownicze powinna posiadać pewne predyspozycje.  Powinna być absolwentem wyższej uczleni na kierunku dotyczącym budownictwa.

Kolejnym warunkiem jest zaliczenie praktyki zawodowej i otrzymanie uprawnień. Wydawane są przez organ samorządu zawodowego, umożliwiając samodzielne pełnienie funkcji technicznych. Uzyskanie uprawnień warunkuje zdany egzamin ze znajomości etapów budowlanych i zaprezentowanie umiejętności zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce.(egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Trzy lata pracy

Po uzyskaniu zaliczeń inżynier jest zapisany do centralnego rejestru i na listę członków izby zawodowego samorządu. Kieronikiem budowy z uprawnieniami do zarządzania pracami budowlanymi bez ograniczeń  może zostać osoba, która ukończyła studia drugiego stopnia lub jednolite magisterskie.(programy do uprawnień budowlanych)

Dla uprawnień ograniczonych wystarczą ukończone studia inżynierskie stopnia pierwszego i odpowiednia praktyka. Osoba, która chce uzyskać  dane uprawnienia zobowiązana jest do przepracowania trzech lat w funkcji sprawowania samodzielnych funkcji technicznych.(jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.