fbpx
aplikacja
Uprawnienia budowlane

Działania podejmowane przez inżyniera budowlanego

Godnym uwagi jest fakt, że osoba pełniąca ww. funkcję zajmuje się wieloma działaniami. Otóż inżynier może zajmować się zarówno nowymi inwestycjami, jak i przekształcaniem już istniejących. Oczywiście zalicza się również do osób, które nazywamy uczestnikami procesu budowlanego (egzamin na uprawnienia budowlane). W gestii inżyniera leży także konserwacja oraz remont budynków. Obecność inżyniera na budowie jest konieczna. Dotyczy to zarówno budownictwa mieszkaniowego, komunikacyjnego, przemysłowego, państwowego oraz publicznego. Do działań pełnionych przez inżyniera zaliczamy również nadzór na budową dróg, kolei, budynków sakralnych, obronnych oraz kościołów.

Działania podejmowane przez inżyniera budowlanego

Zawód wymagający ciągłego doskonalenia

Choć na przestrzeni lat nie obserwuje się znacznej zmiany w zakresie obowiązków inżyniera, to jednak ważne jest ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Wynika to z faktu zastosowania w budownictwie nowoczesnych technologii (program uprawnienia budowlane). Istotnie dzięki programom komputerowym niektóre prace stały się łatwiejsze do wykonania. Zatem znajomość nowoczesnych technologii oraz innowacyjnych materiałów są konieczne w zawodzie inżyniera budowlanego.

Cechy, którymi musi charakteryzować się inżynier budownictwa

Oczywiście, aby zostać inżynierem należy posiadać odpowiednie wykształcenie oraz praktykę. Jednak poza kwestiami formalnymi u inżynierów ceni się również inne cechy (program do egzaminu na uprawnienia na komputer). Z pewnością są nimi umiejętność logicznego myślenia oraz wykonywania wyliczeń matematycznych. De facto dzięki tym cechom dana osoba ma szansę na zostanie inżynierem budownictwa. Ścisły umysł oraz precyzja w działaniu, to cechy dobrego inżyniera!

Inżynier budownictwa – wymagania

Jak już wspomniano, aby zostać inżynierem wymagane jest posiadanie odpowiedniego wykształcenia. Tutaj konieczne jest posiadanie tytułu magistra inżyniera lub inżyniera. Podczas studiów wybiera się również specjalizację związaną z przyszłą pracą zawodową. Może być to specjalizacja drogi, ulice i lotniska, technologia i organizacja budownictwa lub konstrukcje budowlane i inżynieryjne. Etap studiów pozwala na zdobycie wiedzy z zakresu fizyki, chemii, matematyki, geometrii oraz mechaniki ogólnej. Następnie konieczne jest odbycie minimum 2-letniej praktyki zawodowej (program przygotowujący do uprawnień budowlanych). Godnym uwagi jest fakt, że praktykę można rozpocząć już po III roku studiów, co pozwala na szybsze zdobycie niezbędnych uprawnień budowlanych.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com