fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Decyzja komisji kwalifikacyjnej – możliwość odwołania

Za kwalifikacje wykształcenia i kwalifikacje praktyki zawodowej odpowiada Okręgowa komisja kwalifikacyjna. Decyzje dotyczące nadania uprawnień budowlanych są w zakresie jej obowiązków.  Zakres działania opisany jest w Kodeksie Postępowania Administracyjnego.(jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane)

W razie odwołania należy skontaktować się z Krajową Komisją Kwalifikacyjną Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa za pośrednictwem odpowiedniej miejscowo okręgowej komisji kwalifikacyjnej.

Zainteresowany ma czternaście dni od otrzymania decyzji na złożenie odwołania. Krajowa Komisja Kwalifikacyjna prowadzi postępowania odwoławcze i wydaje decyzje dotyczące uprawnień budowlanych w drugiej instancji i jest to decyzja ostateczna. Oznacza to, że nie ma możliwości na odwoływanie się w ramach Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.(wydrukowane akty prawne na egzamin na uprawnienia budowlane)

Odwołanie – odpowiedni organ

Kodeks Postępowania Administracyjnego zezwala na złożenie skargi na decyzję Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej do odpowiedniego miejscowo administracyjnego sądu. Na skargę wyznaczono termin trzydziestu dni od otrzymania decyzji. Organem odwoławczym w tej sprawie jest Naczelny Sąd Administracyjny.

Wszystkie sprawy najlepiej rozwiązywać polubownie na każdym etapie kwalifikacji i wszelkie wątpliwości wyjaśniać z komisją kwalifikacyjną.(program na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com