fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Domek letniskowy – jak określają go przepisy?

W ostatnich dekadach bardzo dużo osób zainwestowało w nieruchomości w mieście. Na popularności zyskały mieszkania w blokach. Z czasem jednak ludziom zamieszkującym budynki wielorodzinne zaczęło brakować kontaktu z natury. Z takiej właśnie potrzeby narodziła się instytucja ogródków działkowych. Moda na zakup mniejszych lub większych ziemi stopniowo zaczęła się rozwijać. Potrzeby ludzi nabywających nie ograniczały się jednak do samej działki. Zaczęto myśleć o szopach na narzędzia, pomieszczeniach gospodarczych, aż wreszcie – o domkach letniskowych. (uprawnienia budowlane 2020 )

Czy na domek letniskowy trzeba mieć pozwolenie na budowę?

Z racji dużego zainteresowania postawieniem małego budynku do celów rekreacyjnych, trzeba było uregulować takie zabudowania prawnie. Domki letniskowe zyskały więc nazwę budynków rekreacji indywidualnej. Jak każde budynki, tak również i te są obowiązane pewnymi przepisami. Jeśli chodzi o zwykły budynek bez poddasza, postawienie takiego domku nie obliguje nas do zdobycia pozwolenia na budowę. W przypadku większego przedsięwzięcia, ze wspomnianym wyżej poddaszem, a nawet piętrem, musimy nabyć takie pozwolenie. (program na uprawnienia budowlane w wersji android)

Korzyści płynące z posiadania domku letniskowego

Nie da się ukryć, że taki budynek rekreacji indywidualnej jest bardzo przydatny. Drewniane lub murowane konstrukcje mogą stanowić schron dla narzędzi i atrybutów zapewniających na działce rozrywce. W przypadku bardziej solidnej konstrukcji, domki letniskowe, jak sama nazwa wskazuje, pozwalają na letni odpoczynek na dłużej. Jeśli działka uzbrojona jest w wodę i prąd, można w nim nawet urządzić łazienkę i kuchnię. Taki budynek można również odpowiednio przygotować, by cieszyć się nim nawet w zimę. Wystarczy poprowadzenie instalacji grzewczej. (testy 2020 uprawnienia)

Domek letniskowy, czyli budynek rekreacji indywidualnej, to połączenie wygody mieszkania w bloku i radości płynącej z natury. Nie wymaga od nas ani dużego nakładu finansowego, ani zbyt dużego nakładu pracy. Kiedy znudzi nam się natura, możemy bez skrupułów zamknąć budynek i wrócić do miasta.( egzamin na uprawnienia budowlane )

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com