fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Zastosowanie sklejki w nowoczesnych domach

Sklejka wykorzystuje się w nowoczesnych pomieszczeniach. Jest pochodną drewna, zbudowana jest z kilku arkuszy cienkiego forniru. Dzięki niej można uzyskać wielkie powierzchnie mające wygląd drewna. Można wykorzystywać ją na ścianach, do zabudowań meblowych czy na podłogę. (program uprawnienia budowlane)

Zastosowanie sklejki w nowoczesnych domach

Zastosowanie sklejki w nowoczesnych domach

Zalety sklejki

Sklejka charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną w porównaniu z innymi płytami produkowanymi z drewna. Dzięki temu często służy jako materiał konstrukcyjny do budowy  np. poszycia dachu. Jej cena jest wyższa niż typowych budowlanych płyt wiórowych, ponieważ tworzona jest z fornirów drewnianych. Wykonuje się ją z drewna iglastego lub liściastego.

Rodzaje sklejek

Wyróżnia się sklejki wodoodporne. Ich wodoodporność oznacza, że pod wpływem wilgoci, wody arkusz sklejki nie rozwarstwi się. Zazwyczaj tego typu sklejka znajduje zastosowanie w łazience. Można również używać sklejki sucho trwałej, która powstaje z użyciem klejów mocznikowo-formaldehydowych. Ciekawą propozycją jest również sprowadzana z zagranicy sklejka elastyczna z egzotycznego drewna puma. Charakteryzuje się cieńszą w porównaniu z innymi sklejkami budową. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Można zakupić sklejki w wersji szlifowane lub nie szlifowane. W zależności od gatunku drzewa uzyskuje się dane kolory sklejki. Sklejki z brzozy są bardzo jasne, żółte natomiast pochodzą z drewna sosnowego.

Sklejkę wykańcza się za pomocą lakieru lub lakierobejcy. Dobre efekty uzyskuje się po procesie olejowanie sklejki. Istnieje możliwość pokrycia powierzchni jednokrotnie farbą kryjącą. (uprawnienia architektoniczne 2019)

Gdzie najczęściej wykorzystujemy sklejki w domu?

Bardzo często sklejki służą do konstrukcji ścian działowych, do zabudowy meblowej, tworzenia dekoracyjnych półek. Ze sklejek można również tworzyć okładziny ścian, nadaje się ona również na podesty i stopnie schodów. Wiele osób wykonuje ze sklejek sufity podwieszane.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.