fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Podczas jesiennej sesji egzaminacyjnej w 2018r. uprawnienia budowlane otrzymało 2581 kandydatów. Do części pisemnej egzaminu zakwalifikowano 3846 osób. Z tego grona aż 968 egzaminowanych przystępowało do testu kolejny raz, bo w trybie poprawkowym. Nowych wniosków dotyczących przyznania uprawnień spłynęło aż 2960. Jak wyglądają pozostałe statystyki sesji jesiennej 2018r.? (informacje na temat egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Statystyki sesji jesiennej 2018r. – zdawalność egzaminów

Do egzaminu ustnego podeszło 3471 kandydatów, z czego należy pamiętać, że dla części z nich nie był to pierwszy raz. Wynik pozwalający na zdanie tej części egzaminu uzyskało 75% przystępujących. W porównaniu do zdawalności egzaminu pisemnego jest on trochę niższy. Test zdało bowiem 79% kandydatów. Przyglądając się statystykom z poprzednich lat i porównując je ze statystykami tutaj omawianymi można dojść do różnych wniosków. Niestety, jednym z nich jest fakt, że każdego roku coraz mniej osób otrzymuje pozytywny wynik egzaminu. (egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Statystyki sesji jesiennej 2018r. – gdzie przyznano najwięcej uprawnień?

Najwięcej uprawnień budowlanych, zresztą jak każdego roku, przyznano w Mazowieckiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa. To właśnie w tej izbie aż 382 osoby stały się szczęśliwymi posiadaczami uprawnień. Na kolejnym miejscu uplasowała się Małopolska. W tamtejszej izbie przyznano 275 nowych uprawnień budowlanych. W Śląskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa nadano ich niewiele mniej, bo 264. Czwarte miejsce zajęła izba z Wielkopolski, na której 220 kandydatów otrzymało swoje uprawnienia. W Dolnośląskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa uprawnienia budowlane nadano 215 osobom. (program na uprawnienia budowlane)

Statystyki sesji jesiennej 2018r. – zmiany na przestrzeni lat

Polska Izba Inżynierów Budownictwa nadała na przestrzeni lat 2003-2018 niemal 70 tysięcy nowych uprawnień budowlanych. Wielkość tej liczby w dużej mierzy zależy oczywiście od zwiększenia dostępności do zawodów budowlanych w 2014r. Wtedy to ułatwiono niektóre procedury dotyczące kwalifikacji wykształcenia i doświadczenia zawodowego zdobytego w ramach praktyki. Poziom skomplikowania egzaminu nie uległ zmianie. Nadal jest on skomplikowany, choć nie powinno to dziwić, chociażby przez wzgląd na odpowiedzialność zawodową, której podlegają osoby posiadające uprawnienia budowlane. Z racji pełnienia często tak zwanego zawodu zaufania publicznego, należy znać wszystkie niezbędne przepisy i zagadnienia praktyczne dotyczące naszej pracy. (jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com