fbpx
aplikacja
Uprawnienia budowlane

Skład komisji egzaminującej

Zespół egzaminacyjny składa się z przewodniczącego komisji (lub zastępcy) oraz od 3 do 5 członków. Każda osoba musi posiadać nieograniczone uprawnienia i mieć wyższe wykształcenie techniczne. Przynajmniej jeden z członków powinien mieć uprawnienia budowlane w zakresie nieograniczonym w specjalności wybranej przez zdającego kandydata. Ponadto w każdej komisji muszą zasiadać osoby z wykształceniem prawniczym. Tyle o zespole egzaminacyjnym. Jak wygląda sam przebieg egzaminu ustnego? (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Przebieg egzaminu ustnego – materiały swoje czy zapewnione przez komisję?

Niektóre komisje akceptują przyniesienie na egzamin wydrukowanych samodzielnie aktów pranych i norm. W pozostałych podczas trwania egzaminu można korzystać wyłącznie z zapewnionych przez komisję materiałów. Przed egzaminem warto zasięgnąć informacji, jak odbywa się to w naszej izbie. W przeciwnym wypadku może się okazać, że chcąc zgłosić posiadanie własnych aktów prawnych na początku egzaminu nie zostaną one zaakceptowane. Będziemy wtedy zmuszeni do korzystania z dokumentów, które zostały udostępnione przez komisję. (materiały do nauki na egzamin do uprawnień budowlanych)

Przebieg egzaminu ustnego – skoncentrowanie na aktach prawnych

Pytania egzaminacyjne koncentrują się na kwestiach, które można znaleźć w aktach prawnych. Oczywiście nie chodzi tutaj o recytowanie ich wszystkich z pamięci, jednak dobrze jest wiedzieć co i gdzie możemy odnaleźć. Na egzaminie jest bowiem sprawdzana nasza wiedza dotycząca tego, czego gdzie najlepiej szukać. Dzięki temu szybko i sprawnie znajdziemy odpowiedzi na zadania, o które pyta nas zestaw i co ważne, zmieścimy się w wyznaczonym czasie. (akty prawne do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Przebieg egzaminu ustnego – dobre wykorzystanie czasu

Wchodzenie na salę jest z góry ustalone. Kandydat po wejściu losuje zestaw pytań, a następnie ma 25 minut na przygotowanie się do odpowiedzi. Cały egzamin trwa 60 minut. Nie jest to jednak zbyt wiele czasu, zwłaszcza jeśli musimy odpowiedzieć na 10 pytań (ich ilość waha się od 6 do 10 w zależności od rodzaju uprawnień). Musimy rozsądnie gospodarować czasem, ale nawet gdy jesteśmy pewni odpowiedzi, zawsze warto ją sprawdzić. Wywołani przez komisję odpowiadamy na pytania. Ważna jest tutaj nasza czujność i dobre przygotowanie. Zdarzają się zespoły, które nie zadają dodatkowych pytań, ale są i takie, które nie tylko dopytują. Mogą też celowo wprowadzać kandydata w błąd, aby sprawdzić, jak rzetelna jest jego wiedza. Tak pokrótce wygląda przebieg egzaminu ustnego. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com