fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Nadbudowa domu staje się rozwiązanie na uzyskanie dodatkowego miejsca na nowe pokoje.

Przystosowanie przestrzeni pod dachem wymaga doświadczenia, a więc wykorzystuje się w tym celu najczęściej okna dachowe. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Rozbudowa domu w górę pozwala uzyskać nową kondygnację. Najczęściej wykorzystuje się ją w domach, gdzie jest strych, zazwyczaj strychy te nie są aż tak duże, by wykorzystać je na stworzenie pokoi, tak więc trzeba je niestety rozbudować do góry. Tak więc przestań tą trzeba niestety powiększyć, podwyższyć możemy poddasze lub nadbudować na stropodach. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Zalety nadbudowy domu

Taka rozbudowa wiąże się oczywiście z kosztami, jednakże nie wymaga zmian w przyłączach mediów, gazu, prądu, wody, nie musimy przejmować się pracami ziemnymi. Również nie ponosimy kosztów związanych z fundamentem, jest to więc dobre rozwiązanie dla inwestora. Najlepsza sytuacja to taka, jeśli konstrukcja dachu jest w dobrym stanie.

Przed przystąpieniem do prac remontowych należy sprawdzić, czy gmina ma uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obejmujący działkę, na której stoi nasz dom. Jeżeli taki dokument istnieje, jest to sprawa łatwa, ponieważ  są w nim zawarte warunki dotyczące kształtowania zabudowy, które obejmują również możliwość powiększenia domu. (testy uprawnienia architektoniczne)

Jakie dokumenty potrzebne są do nadbudowy domu?

Musimy uzyskać wpis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i sprawdzić, czy planowane zmiany są możliwe, następnie należy zatrudnić architekta, który wykona projekt budowlany zgodnie z przepisami lokalnymi i prawem budowlanym. Do dokumentów niezbędnych do pozwolenia na budowę i wykonania projektu należą mapy do celów projektowych w skali 1 do 500, oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością, kopia mapy ewidencyjnej, wypis z rejestru gruntów, oświadczenie o dostępie do dróg publicznych, protokół z inwentaryzacji stanu istniejącego i opinie o stanie technicznym obiektu oraz potwierdzenie legalności obiektu. (program na uprawnienia architektoniczne)Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0