fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Kreślarz techniczny – warunki pracy

Kreślarz rysunków technicznych ma za zadanie wykonywanie projektów na podstawie otrzymanych szkiców i specyfikacji pisemnych. Nie ma za zadanie pracy twórczej i samodzielnego projektowania. W tym zawodzie przydatny jest dobry wzrok. Praca wymaga stałego skupienia i pracy przed komputerem i przy nanoszeniu idei bezpośrednio na papier. Kreślarz posługuje się głównie dłońmi. Musi więc być sprawny manualnie. Potrafi posługiwać się narzędziami kreślarskimi, takimi jak rapidografy. Zna doskonale programy komputerowe do obórki graficznej i do wykonywania projektów.Kreślarz musi odznaczać się wysokim stopniem spostrzegawczości. Dobrze, jeśli potrafi wyłapać błędy projektanta. Wyobraźnia przestrzenna to kolejna cecha którą musi posiadać kreślarz. Powinien on umieć wyobrazić sobie to, co przekłada na projekt. Musi mieć poczucie przestrzeni  i odległości.

Kreślarz powinien mieć umysł ścisły. Dobrze jeśli interesuje się sprawami technicznymi. Przydatne będą tu też umiejętności matematyczne.

Kreślarz pracuje indywidualnie lub zespołowo. Wszystko zależy od miejsca w jakim jest zatrudniony. Najczęściej jest to osoba zatrudniona u kogoś, rzadziej prowadzi własną działalność.  Dlatego też warto, jeśli osoba taka umie pracować z innymi i potrafi stworzyć dobrą atmosferę w zespole.

Kreślarz nie musi być osobą wysportowaną i wytrzymałą fizycznie. Praca ta jest raczej lekka pod tym względem. W zawodzie tym chętnie zatrudnia się też osoby o ograniczonej sprawności ruchowej oraz osoby niepełnosprawne.

 

Warunki środowiskowe pracy

Pracę kreślarza wykonuje się w przygotowanym do tego specjalnie pomieszczeniu. Kreślarz przede wszystkim potrzebuje dobrego oświetlenia, aby jego wzrok nie uległ uszkodzeniu. Jest to bowiem główny zmysł którego potrzebuje. Pomieszczenie organizuje się zwykle w biurze lub prywatnym mieszkaniu. Kreślarz pracuje na komputerze lub przy desce kreślarskiej. Musi mieć więc wygodne biurko i krzesło.

 

Warunki społeczne

Kreślarz pracuje samodzielnie. Ma kontakty ze swoimi przełożonymi lub z projektantami wykonującymi szkice i specyfikacje. Kontakty te prowadzone są w sposób mailowy, telefoniczny lub bezpośredni. Aby współpraca układała się owocnie kreślarz musi swą pracę wypełniać rzetelnie i szybko.

 

 

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.