fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Balustrady ze szkła – nowoczesne ozdoby wnętrz

W nowoczesnej stylizacjach idealnie pasować będą balustrady ze szkła. Sprawdzają one się w domach, biurach, a nawet miejscach publicznych. Prezentują się bardzo efektownie, idealnie nadają się do nowoczesnych budowli. Szkło wygląda lekko, elegancko i subtelnie. Architekci chętnie sięgają po ten materiał. (testy uprawnienia architektoniczne)

Balustrady ze szkła
Balustrady ze szkła

Rodzaje szklanych balustrad

Balustrady szklane wykonuje się z różnych rodzajów szkła. Dzięki temu uzyskujemy przeróżne efekty.Może to być szkło przezroczyste, mleczne, czy też kolorowe. Realistyczne widoki daje natomiast szkło ekstra białe. Bardzo ładnie wyglądają również balustrady wielokolorowe. Efekt uzyskuje się w sytuacji przeźroczystego lub mlecznego szkła, które podświetla się lampkami ledowymi. (program uprawnienia architektoniczne)

Do balustrad wykorzystuje się proste tafle szkła, bądź też szkło gięte, które przyjmuje różne postacie. Bardzo dobrze prezentuje się tak że szkło mleczne, ornamentowe, czy zdobione kolorowymi nadrukami. Kompozycji może być wiele, warto wybrać odpowiedni wzór dla własnej aranżacji. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Estetyka to jedna strona balustrady, kolejną jest solidność, trwałość na lata. Do tego bardzo przydają się okucia do szkła, które ładnie się komponuje . Najczęściej wykonywane są ze stali nierdzewnej. Uchwyty do szkła zapewniają statyczność, trwałość konstrukcji i jej bezpieczeństwa. Często wykonywane są z większych połaci szkła, mogą to być też mniejsze elementy w zależności od pozycji. Wiele osób decyduję się na poręcze ze stali nierdzewnej, bądź drewna, można wybrać również modele bez poręczy.

Szkło hartowane

Szkło hartowane wykorzystuje się również do balustrad. Posiada podwyższoną wytrzymałość mechaniczną w stosunku do zwykłego szkła float. Ogrzewano jest ono do temperatury 600 stopni Celsjusza, potem słodzone zimnym powietrzem. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

W ten sposób uzyskuje się właśnie bardzo dobrą wytrzymałość, która jest podstawą takich konstrukcji.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com