fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Życiorys zawodowy

Jak powinien wyglądać życiorys zawodowy?

życiorys zawodowy

W artykule znajdziesz:

Czym jest życiorys zawodowy?

Życiorys zawodowy, czyli CV kandydata

Życiorys zawodowy to nic innego jak CV kandydata starającego się o uzyskanie uprawnień budowlanych. Jego formuła nie jest ściśle narzucona przez Okręgowe Izby.  Kandydat ma więc tu pewną dowolność w przedstawieniu swojej osoby. 

Życiorys zawodowy stanowi załącznik do wniosku o przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego na uprawnienia budowlane. 

Co powinno znaleźć się w życiorysie?

Co zawrzeć w CV?

Życiorys zawodowy ma za zadanie przedstawić kandydata

Głównymi informacjami jakie muszą się tu znaleźć są: imię i nazwisko, dane kontaktowe (numer telefonu i e-mail), data urodzenia oraz ewentualnie adres zamieszkania. 

Ponadto w życiorysie muszą się znaleźć informacje na temat wykształcenia i pracy zawodowej. To właśnie te dwa punkty ocenia komisja kwalifikacyjna decydując czy dana osoba może podejść do egzaminu na uprawnienia budowlane. W kwestii wykształcenia wystarczy zawrzeć informacje odnośnie szkoły średniej i wyższej. Praca zawodowa musi być kompatybilna z informacjami jakie wykazaliśmy dokumentując praktykę zawodową. 

Życiorys zawodowy to jedynie miejsce w którym możemy pochwalić się naszymi dodatkowymi umiejętnościami, zainteresowaniami czy odbytymi kursami. Informacje te nie zadecydują co prawda o tym, czy komisja dopuści nas do egzaminu czy nie. Warto jednak pochwalić się tymi dodatkowymi aspektami. 

Wzór życiorysu zawodowego

Wzór CV

CV przygotowane jest indywidualnie przez każdego kandydata. Poniżej prezentujemy wzór, który może pomóc w przygotowaniu własnego życiorysu:

 

Czy złożenie życiorysu jest obligatoryjne

Wymagania Okręgowych Izb Inżynierów i Architektów

Przepisy prawa nie mówią nic na temat konieczności złożenia CV jako załącznika do wniosku o przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego na uprawnienia budowlane. Aktualnie życiorys został zastąpiony formularzem osobowym, gdzie znajdują się podstawowe informacje o kandydacie.

Większość Okręgowych Izb wymaga jednak złożenia życiorysu, o czym informują na swoich stronach internetowych.

Życiorys jest zazwyczaj jednostronnym dokumentem, który każdy kandydat starający się o pracę ma przygotowany. Warto więc go dołączyć do dokumentów, aby zapobiec ewentualnej konieczności ich uzupełniania w późniejszym terminie. 

Postępowanie kwalifikacyjne

Sprawdź jak wygląda postępowanie kwalifikacyjne?

kwalifikacja uprawnienia budowlane
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com