Wypełniony wzór zbiorczego zestawienia praktyki zawodowej
20,00zł
W jaki sposób poprawnie uzupełnić zbiorcze zestawienie praktyki budowlanej – wzór zbiorczego zestawienia praktyki zawodowej.
Opis
Zbiorcze zestawienie praktyki zawodowej
Głównym dokumentem potwierdzającym odbycie praktyki budowlanej jest zbiorcze zestawienie praktyki. Jest to dokument w formie tabeli z kilkoma rubrykami do uzupełnienia. Należy w nim zawrzeć najważniejsze informacje dotyczące praktyki, którą odbywaliśmy w ramach przygotowania do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych.
Dokumentowanie praktyki
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie dokumentowanie praktyki jest zależne od czasu kiedy została ona odbywana. Następujące dokumenty stanowią potwierdzenie praktyki odbytej w określonym czasie:
- Zaświadczenie o odbyciu praktyki zawodowej – praktyka odbyta przed dniem 15.02.1995 r.
- Książka praktyki zawodowej – praktyka odbyta między 15.02.1995 r. a 25.09.2014 r.
- Zbiorcze zestawienie odbytej praktyki zawodowej, czyli oświadczenie potwierdzające odbycie praktyki zawodowej – praktyka odbyta po 25.09.2014 r.
Niezależnie od sposobu dokumentowania praktyki zawsze należy dołączyć:
- Decyzję opiekuna praktyki w sprawie nadania uprawnień budowlanych do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie
- Zaświadczenia opiekuna praktyki o wpisie na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego
Jak wypełnić zbiorcze zestawienie praktyki?
Rubryka 1
W rubryce pierwszej należy podać nazwę zadania lub obiektu wraz z jego podstawowymi parametrami. Podaje się tu rodzaj, przeznaczenie danego obiektu oraz jego konstrukcję. Ponadto parametry techniczne takie jak powierzchnia całkowita i inne które mogą mieć znaczenie. Tutaj należy również wpisać imię i nazwisko projektanta lub kierownika budowy, adres inwestycji, dane inwestora oraz numer decyzji o pozwoleniu na budowę.
Rubryka 2 – 3
W rubrykach tych podaje się czas odbywania praktyki zawodowej. Czas należy podać jako daty (dd/mm/rrrr) określając przedział czasowy od – do oraz w tygodniach. Więcej informacji o wypełnieniu tej rubryki otrzymasz w zakupionym wypełnionym wzorze zbiorczego zestawienia praktyki.
Rubryka 4
W rubryce 4 należy podać formę odbywania praktyki budowlanej. Umieszcza się tu więc informacje o tym czy pracowaliśmy na cały etat czy tylko na część etatu oraz informacje o umowie. Ponadto należy tu również zaznaczyć pełnioną funkcję – praktyka przy projektowaniu lub na budowie.
Rubryka 5
W ostatniej rubryce umieszcza się informacje dotyczące opiekuna praktyki budowlanej – jego imię, nazwisko oraz pieczęć z numerem uprawnień. Dodatkowo należy informacje te uzupełnić o funkcję jaką pełni opiekun na danym obiekcie – kierownik budowy, kierownik robót, projektant. W tej rubryce musi znaleźć się podpis opiekuna praktyki potwierdzające jej odbycie.
Oferowany przez nas wzór zbiorczego zestawienia praktyki zawodowej przygotowany jest dla specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Po dokonaniu płatności otrzymasz plik PDF.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.