fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Proces przygotowań do uzyskania uprawnień budowlanych nie jest ani prosty, ani krótki. Ze wszystkich etapów, jakie musimy przejść, najbardziej problematyczna jest praktyka zawodowa. Spowodowane jest to dużą ilością nieścisłości w rozporządzeniu z 2014r. dotyczącego samodzielnego pełnienia funkcji technicznych na budowie. Aby nasza praktyka nie poszła na marne, warto przyjrzeć się jej nieco z bliska. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Problematyczna praktyka zawodowa – czas trwania

Głównym warunkiem dopuszczenia nas do egzaminu na uprawnienia budowlane jest odbycie praktyki przez odpowiednio długi czas. Nie powinno to nikogo dziwić – osoby pełniące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie muszą posiadać doświadczenie. Ono gwarantuje nie tylko świadome, ale i odpowiedzialne posługiwanie się swoimi uprawnieniami. To także dzięki praktyce można poznać przepisy i zagadnienia dotyczące specjalności oraz tego, jak używać ich w pracy. Tego nie zastąpi żadna książka. (program na uprawnienia architektoniczne)

Problematyczna praktyka zawodowa – ustawa o prawie budowlanym

Szczegółowe wymagania dotyczące także czasu praktyki znajdują się w ustawie Prawo Budowlane z 7 lipca 1994r. Mówiąc o czasie, warto też mieć na uwadze to, od kiedy można zacząć dokumentować praktykę. Można to robić po ukończeniu III roku studiów wyższych. Dobrym momentem jest też uzyskanie tytułu mistrza/technika bądź dyplomu potwierdzającego kwalifikacje na poziomie technika w nauczanym zawodzie. (program przygotowujący do uprawnień budowlanych)

Problematyczna praktyka zawodowa – potwierdzenie praktyki

Jak bardzo problematyczna praktyka zawodowa by nie była, musi ona zostać potwierdzona przez osobę nią kierującą. Potwierdzenie wydaje się obecnie w postaci oświadczenia. Warto pamiętać, że opiekunem praktyki może zostać wyłącznie osoba, która ma uprawnienia budowlane o nieograniczonym zakresie.  Muszą one oczywiście dotyczyć specjalizacji, jaką wybrał sobie kandydat na uprawnienia. Taka osoba powinna na dodatek być przez cały czas trwania praktyki członkiem izby inżynierów budownictwa i opłacać składki. Sama praktyka musi swoim zakresem odpowiadać zakresowi specjalności kandydata starającego się o uprawnienia budowlane. (uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com