fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Ogrzewanie podłogowe jest bardzo praktycznym rozwiązaniem zapewniającym ciepło w całym domu. Dzięki niemu możemy ograniczyć w skuteczny sposób koszty związane z ogrzewaniem budynków jednorodzinnych, a także wielorodzinnych. To praktyczne rozwiązanie jest coraz częściej wykorzystywane przez różnych inwestorów. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Rury do ogrzewania podłogowego umieszczone są w wylewce podłogi, dzięki temu podłoga staje się jednym ciepłym grzejnikiem.

Tutaj system rur rozprowadza ciepło po całej podłodze, można je układać w różny sposób na przykład pętlowo, czy meandrowo ze  strefą brzegową. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Stosuje się różnorodne rury na przykład rury jednorodne z baterią antydyfuzyjną, czy też wielowarstwowe rury z wkładką aluminiową.

Zalety ogrzewania podłogowego

ogrzewanie podłogowe zapewnia optymalny rozkład temperatury w pomieszczeniach, dzięki temu powietrze nie jest tak suche, jak w przypadku tradycyjnych grzejników. Bardzo dobre jest to rozwiązanie dla osób mających alergię, czy też astmę, ponieważ takie ogrzewanie nie wiąże się z unoszącym się kurzem i gromadzeniem się go na grzejnikach.

Sporą zaletą jest ekonomiczność, następuje tutaj mniejsze zużycie czynnika grzewczego, niż w kaloryferach, które wymagają temperatury zasilania powyżej 60 stopni Celsjusza, w podłogówce wystarcza 45 stopni Celsjusza. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Ogrzewanie podłogowe zapewnia duży komfort cieplny, można obniżyć ogrzewanie nawet od 1 do 2 stopni Celsjusza, dzięki czemu możemy ograniczyć koszty ogrzewania o nawet 10 do15%.

Wady ogrzewania podłogowego

Oczywiście istnieją również wady tej instalacji, ponieważ mamy tutaj wyższy koszt inwestycji około 30% niż w przypadku tradycyjnych grzejników, bardzo ważnym warunkiem jest ułożenie tej instalacji przed wyłożeniem posadzki, a więc najlepszym warunkiem zamontowania ogrzewania jest budowa nowego domu, w którego projekcie ujęto to rozwiązanie. Posadzka jaka najlepiej sprawdza się w tym przypadku to  kamień i ceramika, natomiast nie zalecane jest stosowanie puszystych dywanów, które tłumią to ciepło.Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0