fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ogrzewanie podłogowe jest bardzo praktycznym rozwiązaniem zapewniającym ciepło w całym domu. Dzięki niemu możemy ograniczyć w skuteczny sposób koszty związane z ogrzewaniem budynków jednorodzinnych, a także wielorodzinnych. To praktyczne rozwiązanie jest coraz częściej wykorzystywane przez różnych inwestorów. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Rury do ogrzewania podłogowego umieszczone są w wylewce podłogi, dzięki temu podłoga staje się jednym ciepłym grzejnikiem.

Tutaj system rur rozprowadza ciepło po całej podłodze, można je układać w różny sposób na przykład pętlowo, czy meandrowo ze  strefą brzegową. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Stosuje się różnorodne rury na przykład rury jednorodne z baterią antydyfuzyjną, czy też wielowarstwowe rury z wkładką aluminiową.

Zalety ogrzewania podłogowego

ogrzewanie podłogowe zapewnia optymalny rozkład temperatury w pomieszczeniach, dzięki temu powietrze nie jest tak suche, jak w przypadku tradycyjnych grzejników. Bardzo dobre jest to rozwiązanie dla osób mających alergię, czy też astmę, ponieważ takie ogrzewanie nie wiąże się z unoszącym się kurzem i gromadzeniem się go na grzejnikach.

Sporą zaletą jest ekonomiczność, następuje tutaj mniejsze zużycie czynnika grzewczego, niż w kaloryferach, które wymagają temperatury zasilania powyżej 60 stopni Celsjusza, w podłogówce wystarcza 45 stopni Celsjusza. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Ogrzewanie podłogowe zapewnia duży komfort cieplny, można obniżyć ogrzewanie nawet od 1 do 2 stopni Celsjusza, dzięki czemu możemy ograniczyć koszty ogrzewania o nawet 10 do15%.

Wady ogrzewania podłogowego

Oczywiście istnieją również wady tej instalacji, ponieważ mamy tutaj wyższy koszt inwestycji około 30% niż w przypadku tradycyjnych grzejników, bardzo ważnym warunkiem jest ułożenie tej instalacji przed wyłożeniem posadzki, a więc najlepszym warunkiem zamontowania ogrzewania jest budowa nowego domu, w którego projekcie ujęto to rozwiązanie. Posadzka jaka najlepiej sprawdza się w tym przypadku to  kamień i ceramika, natomiast nie zalecane jest stosowanie puszystych dywanów, które tłumią to ciepło.



Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com