fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Nauka do egzaminu ustnego – wprowadzenie

Nauka do egzaminu ustnego – kiedy powinna się rozpocząć? Jest to pytanie, które zadaje sobie każdy kandydat do zdobycia uprawnień budowlanych. Odpowiedź nie powinna zaskoczyć – idealnie byłoby zacząć się uczyć jak najwcześniej. Nasze życie jest jednak często dalekie od ideału. Jak więc zacząć się dobrze przygotowywać? (wydrukowane akty prawne na egzamin na uprawnienia budowlane)

Nauka do egzaminu ustnego zaczyna się od praktyki

Przede wszystkim warto uzmysłowić sobie wartość praktyki zawodowej i tym, co ona może nam dać w kontekście egzaminu ustnego. Dokładna obserwacja pracy doświadczonych kolegów na budowie i w biurze projektowym oraz rzetelne wykonywanie swoich obowiązków jest podstawą sukcesu. Nasza nauka do egzaminu powinna się zacząć właśnie wtedy, gdy mamy przy sobie kierownika praktyki. Podczas pracy samodzielnej, która w dużej mierze polega na analizowaniu tematów z praktyki, mogą pojawić się różne wątpliwości. Najlepiej rozwiewać je właśnie u osoby, która sprawuje nad nami pieczę. Niemożliwym by było przyswoić wszystkie takie wiadomości z książek. (program przygotowujący do uprawnień budowlanych)

Nauka do egzaminu ustnego – akty prawne

Nauka do egzaminu ustnego w kontekście przepisów, powinna zacząć się podobnie jak w przypadku nauki do części pisemnej – kilka miesięcy przed egzaminem. Po pierwsze należy zapoznać się z aktami prawnymi przypisanymi do wybranej przez nas specjalności. Mało prawdopodobne jest to, że uda nam się przeczytać wszystkie akty wymagane przez izbę. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem wydaje się być zapoznanie z kluczowymi przepisami dla naszej specjalizacji. Nie wolno zapomnieć o ustawie o prawie budowlanym – ją powinniśmy mieć w małym palcu. (akty zgodne z wykazem Izby Inżynierów)

Nauka do egzaminu ustnego – rozporządzenie z warunków technicznych

Rozporządzenie z warunków technicznych ma dla nas duże znaczenie jeśli wybraliśmy specjalizację architektoniczną lub konstrukcyjno-budowlaną. Niemożliwe jest jednak zapamiętanie wszystkich informacji, które znajdują się w tym dokumencie. Z tego względu zamiast uczyć się na pamięć, lepiej zapamiętywać wzrokowo, jakie kwestie znajdują się w danych rozdziałach. To ułatwi nam ich wyszukiwanie podczas samego egzaminu. Warto czytać również książki techniczne i publikacje branżowe. Mogą one stać się dobrym uzupełnieniem praktyki, zwłaszcza tej ograniczonej tylko do jednego działu. (akty zgodne z wykazem Izby Architektów)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.