fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Małe kuchnie w jaki sposób jest zaaranżować?

Małe kuchnie to wcale nie duży problem, jeśli chodzi o odpowiednią ich aranżacje. Mimo, że posiadają mało powierzchni użytkowej, można je tak urządzić, by przyjemnie się w nich gotowało i spędzało czas. Odpowiednio wykorzystana przestrzeń zapewni porządek, estetyczny wygląd oraz funkcjonalność. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

mała kuchnia
mała kuchnia

Bardzo ważne jest urządzenie kuchni z rozmysłem, ponieważ odpowiedni układ szafek zapewni wygodę i funkcjonalność.

Bardzo często z małą kuchnię mamy do czynienia w bloku. Może to być równie piękne pomieszczenie jak w przestronnym domu. Wielkie, przestrzenne kuchnie, które są przeładowane różnym sprzętem, sprawiają wrażenie ciasnych i nieuporządkowanych.

Kolor ścian jest tutaj ważny, najlepiej wybierać kolory jasne, które dodadzą optycznego powiększenia przestrzeni. Wiele osób wybiera biel, jasne odcienie szarości i ciepłe kolory drewna. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

W małej kuchni należy unikać zabudowy wszystkich ścian, ponieważ sprawia to wrażenie jeszcze mniejszej powierzchni. Najczęściej meble mają kolor biały lub beżowy, co również sprzyja optycznemu powiększenie pomieszczenia. Fronty na wysoki połysk zapewniają dodatkową ilość światła, które również powiększa kuchnię. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Jeżeli decydujemy się na kuchnię otwartą w bloku, to należy dostosować rodzaj zabudowy meblowej do szerokości kuchni. Jeżeli chcemy mieć po obu stronach rzędy szafek, to odległość między nimi powinna mieć co najmniej 120 cm, jest to bardzo istotna zasada.

Funkcjonalną kuchnię urządza się tak, by szafki nie zajmowały całej powierzchni ścian. Niestety w przeciwnym razie kuchania będzie sprawiała ona wrażeń zatłoczone i bardzo ciasnej. Przygotowanie posiłków w takiej kuchni będzie trudne i niezbyt przyjemne. Kuchnia w bloku zmusza często do rezygnacji z wysokiej zabudowy górnej, a przede wszystkim szafek do sufitu. W małej kuchni bardzo dobrze sprawdzają się drzwi przesuwne. Niestety drzwi i drzwiczki otwierane skrzydłowo nie sprawdzają się zbyt dobrze w tym zakresie.

Jeśli jednak zdecydowanie się na zabudowę górną małej kuchni, najlepiej by fronty szafek były wykonane ze szkła zmatowionego lub półprzezroczystego. Dzięki temu zyskujemy iluzję przestrzeni i poczucie głębi. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com