fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Czasy wojny, covidu, czy to oznacza stagnację na rynku pracy?

Co to oznacza dla branży budowlanej? Czy praca w budownictwie jest ?

PRACAWBUDOWNICTWIE.COM.PL czeka na Ciebie

Chcesz zmian, a wojna i covid wstrzymały Cię ze zmianą? Czasy niepewne, bo wojna, bo nowa zaraza – szukać zmian czy tkwić w tym co już znane? Kto nie podejmuje ryzyka, nie pije szampana.

Zasiedziałeś się w jednej firmie ? A może jesteś dopiero na początku swojej kariery zawodowej?

Szukasz pracodawcy u którego byś chciał podjąć pracę, a nie wiesz od czego zacząć?

Kredyt sam się nie spłaci, a dodatkowe pieniądze zawsze mile widziane.

No to do dzieła! Twoja droga zawodowa zależy od tego, jak ją pokierujesz .

Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które pomogą Ci w poszukiwaniu ofert pracy.

praca w budownictwie
praca w budownictwie

1. Sieć

Nie zawsze wakaty w firmie, której byśmy chcieli pracować, są reklamowane. Bywa, że z różnych powodów rekrutacja w przedsiębiorstwie musi być ukryta. Aby ostatecznie objąć stanowisko na którym nam zależy, trzeba znaleźć sposób na otworzenie odpowiednich drzwi

. Tworzenie sieci kontaktów może znacznie przyczynić się do znalezienia możliwości zatrudnienia; nawet jeśli nikt, kogo znasz bezpośrednio, nie ma wiedzy o otwartym procesie rekrutacyjnym w danej firmie, jest szansa, że zna kogoś, kto to robi.
Możesz dołączyć do stowarzyszeń zawodowych, uczestniczyć w wydarzeniach dla absolwentów Twojej szkoły lub dążyć do nawiązania kontaktu ze specjalistami, którzy pracują w Twojej branży.

A może by tak poszukać na LinkedIn lub Goldenline ?

Czy masz aktywny zawodowo profil? Tak? To wspaniale. Jeżeli nie to czas aby to zmienić. Przy  okazji warto czasem pójść o krok dalej i poszukać pracy w social mediach, takich jak Facebookowe grupy branżowe, czy obserwować na Instagramie konta branżowe.

2. Polecenia

Polecenia w firmach pochodzą od osób, które znasz. Niektórzy pracodawcy oferują swoim pracownikom różne zachęty do polecania kandydata do firmy – sytuacja korzystna dla wszystkich. Otrzymujesz nową pracę, a Twój kontakt otrzymuje zapłatę za znalezienie i przyciągnięcie najwyższej klasy pracownika.

 

3. Tablice ogłoszeń i strony  kariery

Tablice ogłoszeń w Internecie, w każdej gazecie są dostępne rubryki z ofertami pracy w danym województwie. Możesz także korzystać z wyszukiwarek w Internecie lub ogromnej liczby witryn związanych z karierą, które publikują oferty pracy, w branży budowlanej. Warto abyś zaczerpnął opinii czy faktycznie portal specjalizuje się w ofertach pracy z branży.

4. Targi pracy

Targi pracy są zazwyczaj ukierunkowane na konkretne branże np. budowlane, nieruchomości, spożywcze. Zbadaj wszystkie firmy, które Cię interesują, przynieś kilka egzemplarzy CV i bądź gotowy na sprzedaż swojego doświadczenia. Rozważ wszelkie rozmowy z rekruterami jako mini-wywiady, które odróżniają cię od innych kandydatów. Niektóre organizacje mogą nawet oferować kandydatom wywiady na miejscu, którzy spełnią ich wymagania.

 

5. Strona firmowa www

Jeśli masz już na myśli swojego wymarzonego pracodawcę, dlaczego nie przejść bezpośrednio do działu kariery na jego stronie? J Utwórz listę pracodawców, dla których chcesz pracować i często odwiedzaj ich strony internetowe. Jeśli naprawdę zależy Ci na pracy w konkretnej firmie, może minąć trochę czasu, zanim znajdziesz taką możliwość, która pasuje do Twojego zestawu umiejętności.

6. Telefon do firmy

Jeśli nie widzisz żadnych ofert pracy firmy, którą jesteś szczególnie zainteresowany, możesz rozważyć nawiązanie rozmowy. Skontaktuj się ę z osobami w organizacji, znajdując ich dane kontaktowe na stronie internetowej firmy, w ten sposób zbadasz u źródła czy jest szansa na pracę w tej firmie. Możesz zostać wtedy poproszony/ poproszona o przesłanie swojego CV do bazy Kandydatów. Taka forma szukania pracy może dać Ci to wgląd w nadchodzące oferty pracy w danej firmie.

 

7. Agencja Pracy

Jeśli szukasz profesjonalnej pomocy w poszukiwaniu pracy, istnieje wiele organizacji, które zatrudniają za pośrednictwem agencji rekrutacyjnych, ponieważ pomaga to usprawnić długotrwały proces lokalizowania i przeprowadzania wywiadów z kandydatami. Zgłoś się do Agencji Pracy z pomocą o dopasowanie oferty pracy do Twoich oczekiwań. Być może będą mieli dla Ciebie ofertę której szukasz.

8. Korzystaj z programów stażowych

To dobre rozwiązanie dla osób po, lub w trakcie studiów, które już powoli chcą znaleźć pracę na etat. Czasami zatrudnienie tymczasowe może prowadzić do stałego zatrudnienia. Jeśli nie masz pracy, znalezienie tymczasowej pozycji w doskonałej firmie to świetny sposób, aby pozyskać przydatne kontakty biznesowe, z którymi możesz wykorzystać w przyszłości.

 

9. Kreatywność i odwaga

Nie poddawaj się i nie rezygnuj zbyt łatwo. Czasem trzeba wykonać wiele telefonów, aby dostać to, czego się szuka. Nie wstydź się dzwonić

Na współczesnym rynku pracy znalezienie najlepszych miejsc pracy często wymaga połączenia metod poszukiwania. Zawsze miej na uwadze, że znalezienie pracy nie jest sprawą prostą i oczywistą. Czasem potrzeba czasu i cierpliwości, żeby znaleźć to, czego się szuka.

10. Branżowy portal pracy

Słyszałeś już o portalu pracawbudownctwie.com.pl ? Skupia on oferty pracy dla branży budowlanej dla kadry inżynierskiej,  pracowników ogólnobudowalnych oraz operatorów maszyn budowlanych tak abyś mógł sobie porównać oferty pracy u różnych pracodawców, i na różnych stanowiskach m.in.:

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com