fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Budowa domów kanadyjskich

Domy kanadyjskie to ciekawa opcja domów drewnianych. Obecnie można skorzystać z fachowej pomocy firm, które zajmują się budową właśnie tego typu domów. Osoby te przekazują wiedzę na temat tego typu budowli oraz szkolą firmy budowlane.

Budowa domów kanadyjskich
Budowa domów kanadyjskich

Budownictwo kanadyjskie szczególnie ceni się w USA i Kanadzie. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Domy kanadyjskie buduje się bardzo szybko w porównaniu z budynkami z betonu czy pustaków. Ich konstrukcja jest prosta, dostosowana do systemu modułowego.Cechuje je niedrogie budownictwo.

W przypadku domów w stylu kanadyjskim, podstawą jest konstrukcja szkieletowa.Bazą są tu głównie belki o przekroju 38 x 89 mm lub 38 x 140 mm. Szkielet budynku jest wykończony odpowiednimi warstwami od zewnątrz, jak również od strony elewacji. Pomiędzy tymi warstwami znajduje się termoizolacja w postaci wełny mineralnej, pianek poliuretanowych czy wełny szklanej. (testy 2019 uprawnienia)

W  przypadku tego budownictwa postęp prac jest niezależny od warunków atmosferycznych.Do pokrycia dachu mogą służyć folie paroizolacyjne i wiatrochłonne.

Domy kanadyjskie budowane są na podstawie konstrukcji zwanych szkieletem drewnianym. Podstawą jest fundament, na którym stawia się właśnie szkielet. Najczęściej domy kanadyjskie buduje się na płycie fundamentowej. Od rodzaju fundamentu zależy ułożenie podłogi. Jeżeli decydujemy się na fundament płytowy będzie to podłoga ułożona bezpośrednio na gruncie, natomiast w przypadku ścian fundamentowych będzie to podłoga wyłożona nad przestrzenią wentylowaną.

Zalety i wady domów kanadyjskich

Jedną wielką zaletą jest to, iż domy tego typu można budować stosunkowo krótko, bo około trzech miesięcy i pochłaniają stosunkowo niewielkie koszty. Domek kanadyjski można oczywiście postawić w krótszym nawet czasie.  Dom szkieletowy jest lekki, a więc wiążą się z tym między innymi niewielkie fundamenty, a to oznacza dla nas oszczędność. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Istotne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj drzewa do budowy szkieletu, np. drewno suszone przemysłowo. Należy unikać drzewa o wysokiej wilgotności.

Budownictwo domu szkieletowego wiąże się z montażem poszczególnych elementów za pomocą gwoździ i metalowych łączników. Domy te powstają w technologiach suchych. Prace można wykonywać również zimą, a co za tym idzie nie mamy przerw w pracach montażowych, a więc szybko możemy osiągnąć swój cel – dom.

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com