fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Uprawnienia budowlane – ich wartość w Polsce i zagranicą

Posiadanie uprawnień budowlanych jest dużym atutem. Fakt ten dotyczy zarówno polskiego, jak i zagranicznego rynku pracy (program z aktami na uprawnienia budowlane). Dokument, którym są uprawnienia budowlane bardzo liczą się dla pracodawcy. Poza tym osoba, która je posiada może rozwijać się w branży budowlanej, wzrasta jej poczucie wartości i może liczyć na docenienie swojej pracy. Taka osoba może dalej się kształcić i rozwijać, a jej pensja jest znacznie wyższa niż osób, które nie posiadają uprawnień.

Ważnym aspektem jest to, iż nabyte w Polsce uprawnienia budowlane są także akceptowane w większości zagranicznych państw. Przede wszystkim można z nich korzystać w państwach należących do Unii Europejskiej.

Uprawnienia budowlane – ich wartość w Polsce i zagranicą

Jaką pracę można podjąć posiadając uprawnienia budowlane?

Oczywiście wspomniane powyżej zalety posiadania ww. uprawnień są niezaprzeczalne (program jednolite akty prawne na egzamin uprawnienia). Jednak poza prestiżem, możliwością pracy w Polsce i UE oraz zarobkami, warto również przyjrzeć się miejscom, w których można pracować. Otóż dzięki uprawnieniom można pracować w wielu prestiżowych biurach projektowych oraz firmach podwykonawczych. Co więcej mamy tutaj także sposobność pełnienia ważnych funkcji w jednostkach budżetowych, naukowych oraz technicznych.

Specjalności, o które można się ubiegać

Godnym uwagi jest fakt, że poza specjalnością wyburzeniową każda inna specjalność cieszy się dużym powodzeniem. Niewielu kandydatów decyduje się bowiem na tę specjalność. Istotnie najbardziej popularna jest specjalność konstrukcyjno-budowlana (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane). Poza tym kandydaci mogą także zdecydować się na specjalność architektoniczną, inżynieryjną mostową, inżynieryjną hydrotechniczną. Jak również na inżynieryjną drogową, inżynieryjną kolejową – w zakresie sterowania ruchem kolejowym lub w zakresie kolejowych obiektów budowlanych. Pozostał specjalności to instalacyjną telekomunikacyjna, instalacyjna elektryczna oraz instalacyjna sanitarna.

Zdobycie uprawnień budowlanych

Już niejednokrotnie powtarzaliśmy, że zdobycie uprawnień nie jest proste. Wiąże się to ze zdobyciem odpowiedniego wykształcenia, odbyciem praktyki zawodowej oraz zdaniem egzaminu państwowego. Okazuje się również, że najtrudniejszy element stanowi egzamin. Składa się on z dwóch części: pisemnej oraz ustnej (egzamin ustny na uprawnienia budowlane). Aby podejść do ustnej najpierw należy zdać część pisemną.

Konkludując, pomimo drogi, którą trzeba przejść, aby zdobyć uprawnienia budowlane – warto ją podjąć (programy do uprawnień budowlanych). Poza prestiżem i zarobkami wzrasta również elastyczność w kwestii możliwości zatrudnienia. W przypadku pełnienia samodzielnych funkcji należy również pamiętać o byciu aktywnym członkiem izby samorządu zawodowego i posiadaniu ubezpieczenia OC.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com