fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Egzamin na uprawnienia budowlane – część ustna

Zwieńczeniem egzaminów na uprawnienia budowlane jest ich zdobycie. To ostatnia prosta na drodze do posiadania uprawnień, które otwierają wiele drzwi w branży budowlanej. O tyle, o ile etap pisemny egzaminu nie jest niczym stresującym, o tyle część pisemna może wywoływać u niektórych stres, a nawet strach. W końcu należy stanąć przed komisją i na bieżąco opowiadać na pytania. Myślenie pod presją wpatrzonych w nas oczu dla większości będzie wyzwaniem. Dlatego też warto zaznajomić się odpowiednio wcześniej z techniczną stroną egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane. Dzięki temu zyskamy przewagę panowania nad sytuacją. (programy do uprawnień budowlanych)

Ilość pytań na egzaminie ustnym

Ilość pytań na egzaminie ustnym na uprawnienia budowlane mieści się w przedziale od 5 do 10. Skąd taka rozbieżność? Otóż wszystko rozbija się o rodzaj uprawnień, o jak ubiega się egzaminowany. W przypadku uprawnień budowlanych w stopniu ograniczonym liczba pytań będzie bliższa 5. Kiedy jednak osoba ubiegająca się o uprawnienia budowlane chce je posiadać w stopniu nieograniczonym, musi odpowiedzieć na więcej pytań. Właśnie wtedy liczba pytań w zestawie może sięgnąć 10.

Należy jednak pamiętać o tym, że liczba wymienionych wyżej pytań dotyczy jedynie tych, które są umieszczone w zestawie. W przypadku egzaminu ustnego, komisja ma prawo zadać egzaminowanemu pytania nawiązujące do wylosowanego zestawu. Ich liczba jest nieograniczona. Nie należy się jednak nastawiać na kilkanaście dodatkowych pytań. Zazwyczaj będzie to kilka pytań uzupełniających. Z racji tego, że muszą one obejmować ten sam zakres wiedzy, który zawiera się w wylosowanym przez kandydata zestawie, nie trzeba się ich obawiać. (dowiedź się więcej na temat uprawnień budowlanych)

Pytanie obejmujące wiedzę praktyczną

W egzaminie ustnym na uprawnienia budowlane, musi znaleźć się miejsce na sprawdzenie wiedzy praktycznej kandydata. Jest to zadanie, które opiera się o rozwiązanie problemu dotyczącego danego projektu. Zadanie te będzie oczywiście uzależnione od stopnia uprawnień, jakie chce uzyskać egzaminowany.

Czas na przygotowanie

W czasie trwania części ustnej egzaminu na uprawnienia budowlane, znajdzie się oczywiście miejsce na przygotowanie kandydata. Zazwyczaj egzamin ustny, bez względu na liczbę pytań, trwa około 60 minut. Z tego czasu prawie połowa, bo 25 minut, przeznaczonych jest właśnie na przygotowanie się do odpowiedzi. (materiały do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Pomoce naukowe dostępne na sali

Warto również wspomnieć o tym, że egzaminowany, w czasie przygotowywania odpowiedzi, ma prawo korzystać z tekstów aktów prawnych. Znajdują się one w każdej sali, w której odbywa się egzamin ustny. (uprawnienia budowlane)

Nie są to jednak jedyne pomoc naukowe, jakie znajdują się na sali, w której przebiega egzamin. Komisja egzaminacyjna ma za zadanie obligatoryjnie udostępnić kandydatowi Polskie Normy oraz Eurokody. W niektórych okręgach dopuszczalne jest, aby egzaminowany posiadał własne materiały.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.