fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Projektant budowlany – kto może pełnić tę funkcję?

Osoba na stanowisku projektanta budowlanego powinna posiadać uprawnienia budowlanej, umożliwiające samodzielną funkcję techniczną w procesie budowlanym. Obecność projektanta jest niezbędna, kiedy konkretne prace budowlane wymagają projektu.( uprawnienia budowlane)

Projektantem jest osoba, która stworzyła konkretny szkic budowlany. Jeśli projektantów było kilku wtedy za projektanta uznaje się osobę podpisującą plan. Do obowiązków projektanta należy opracowanie zarysu planu budowlanego zgodne z decyzją administracyjną, opartego na wiedzy technicznej, zgodnego z przepisami prawa budowlanego.( program egzamin uprawnienia 2019)

Projektant udostępnia pracę przy planach osobom z innych specjalności, np. elektrycznej. Projektant informuje o niezbędnych czynnościach przy tworzeniu planu i dba o bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich ekip budowlanych. Do obowiązku projektanta należy zdobycie wszelkich zgód i opinii, wszelkich informacji o rozwiązaniach zgodnych z obowiązującymi przepisami.

Rozwianie niepewności

Wszystkie wątpliwości i związane z nimi rozwiązania osoba projektanta powinna wyjaśnić. Do obowiązków projektanta należy skontrolowanie szkicu architektonicznego i budowlanego w związku ze zgodnością z przepisami. Wymagane są do tego uprawnienia budowlane w konkretnej specjalności.( egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Projektant jest obecny na placu budowy i sporządza wpisy do dziennika budowy. Na żądanie inwestora może pełnić nadzór autorski.( akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.