fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Projektant budowlany – kto może pełnić tę funkcję?

Osoba na stanowisku projektanta budowlanego powinna posiadać uprawnienia budowlanej, umożliwiające samodzielną funkcję techniczną w procesie budowlanym. Obecność projektanta jest niezbędna, kiedy konkretne prace budowlane wymagają projektu.( uprawnienia budowlane)

Projektantem jest osoba, która stworzyła konkretny szkic budowlany. Jeśli projektantów było kilku wtedy za projektanta uznaje się osobę podpisującą plan. Do obowiązków projektanta należy opracowanie zarysu planu budowlanego zgodne z decyzją administracyjną, opartego na wiedzy technicznej, zgodnego z przepisami prawa budowlanego.( program egzamin uprawnienia 2019)

Projektant udostępnia pracę przy planach osobom z innych specjalności, np. elektrycznej. Projektant informuje o niezbędnych czynnościach przy tworzeniu planu i dba o bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich ekip budowlanych. Do obowiązku projektanta należy zdobycie wszelkich zgód i opinii, wszelkich informacji o rozwiązaniach zgodnych z obowiązującymi przepisami.

Rozwianie niepewności

Wszystkie wątpliwości i związane z nimi rozwiązania osoba projektanta powinna wyjaśnić. Do obowiązków projektanta należy skontrolowanie szkicu architektonicznego i budowlanego w związku ze zgodnością z przepisami. Wymagane są do tego uprawnienia budowlane w konkretnej specjalności.( egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Projektant jest obecny na placu budowy i sporządza wpisy do dziennika budowy. Na żądanie inwestora może pełnić nadzór autorski.( akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com