fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Czym jest odpowiedzialność zawodowa w budownictwie?

Osoba, której marzeniem jest zdobycie uprawnień budowlanych, musi mieć na uwadze fakt, że wiążą się one z niezwykle dużą odpowiedzialnością zawodową. W końcu nie da się ukryć, że kariera w branży budowlanej wiąże się między innymi z troską o bezpieczeństwo ludzi korzystających z wzniesionych obiektów budowlanych. ( program do egzaminu na uprawnienia na komputer )

Branża budowlana to zgromadzenie zawodów zaufania publicznego. Dlatego też część osób, które podjęły się kariery w budownictwie, podlegają odpowiedzialności zawodowej.

Szczegóły odpowiedzialności zawodowej w budownictwie

Odpowiedzialności zawodowej podlegają wszystkie te osoby, które dopuściły się wykroczeń podczas pełnienia samodzielnych funkcji technicznych na budowie. Będą to więc wszystkie te sytuacje, w których doszło do ukarania w związku z naruszeniem ustaw prawa budowlanego.

W przypadku, kiedy osoba, pełniąca samodzielną funkcję techniczną a budowie, dopuściła się zaniedbań lub rażących błędów na budowie, także podlega odpowiedzialności zawodowej. Dzieje się tak na przykład w przypadku, kiedy doszło do narażenia zdrowia lub życia ludzi. A także wtedy, gdy doszło do zagrożenia bezpieczeństwa środowiska lub mienia, a także spowodowanie znacznych szkód materialnych.

Odpowiedzialność zawodowa opiera się także na przestrzeganiu dbałości obowiązków związanych z nadzorem autorskim. Należy pamiętać o tym, że osoby pracujące w branży budowlanej i piastujące funkcje kierownicze, nie mogą uchylać się od podjęcia nadzoru autorskiego. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Skutki odpowiedzialności zawodowej

Poczucie bezkarności może uśpić czujność każdego zawodu, nie tylko branży budowlanej. Dlatego też nieprzestrzeganie wyżej wymienionych reguł wiąże się z karami, które zostały określone w przepisach prawa budowlanego. Podstawowym sposobem ukarania osoby, która dopuściła się przewinienia, jest upomnienie.  (jak wygląda egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.