fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Lacobel jest znany dopiero od niedawna, używany jako materiał wykończeniowy, który coraz częściej pojawia się zamiast płytek ceramicznych. (uprawnienia architektoniczne) Jest to rozwiązanie stosunkowo tanie, praktyczne i wygląda schudnie i elegancko. Możemy go wykorzystać na ścianie bądź do wyłożenia frontów mebli, a nawet wykonać z niego ozdobne przeszklenia. Szkło lacobel w kuchni sprawdza się nie tylko jako forma ochrony ściany przed zabrudzeniami, ale również jako kreatywne urozmaicenie wystroju. Ale zacznijmy od początku, co to w ogóle jest wspomniany lacobel ? Jest to tafla szkła, wyróżniająca się idealną gładkością, lakierowana z jednej ze stron na dowolny wybrany przez klienta kolor. Potocznie nazwa lacobel odnosi się do szklanych paneli pokrytych różnymi grafikami, jednak oryginalny lacobel to tak naprawdę jednolity kawał szyby. (uprawnienia budowlane testy program) Szkło w większości nie jest hartowane, ale jeśli zależy nam by było odporne na uszkodzenia – niektórzy producenci mają w ofercie takie rozwiązanie.

Lacobel - wszystko co musisz wiedzieć
Lacobel – wszystko co musisz wiedzieć

Rodzaje lacobelu

Najczęściej spotykanymi grubościami lacobelu są 4 i 6 mm. Te o grubości 4 milimetrów są rekomendowane do wykładania nimi miejsca pomiędzy szafkami kuchennymi. Warto jednak zaznaczyć, że płyty tej grubości nie są odporne na bardzo wysokie temperatury. Z kolei te o grubości 6 mm są stosowane do wykończenia ściany, gdzie wymagana jest większa odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. ( egzamin na uprawnienia budowlane ) Są one znacznie cięższe niż te 4 mm wiec nie polecamy ich do używania na fronty szafek. Lacobel dzieli się również ze względu na technologie użyte do jego produkcji, wyróżniamy 3 gatunki. Lacobel T jest szkłem hartowanym, wykorzystywanym do wykładania dużych powierzchni. Jego waga jest umiarkowana. Lacobel Opti white cechuje brak zielonkawo żółtej poświaty, w sposób wręcz idealny odwzorowuje kolory, które wybierzemy. Trzecim gatunkiem jest Lacobel Safe czyli rodzaj szkła pokryty dodatkowo specjalną powłoką, folią, dzięki której w razie uderzenia, szkło nie rozsypie się, ale pęknie w pajęczynę. To rozwiązanie szczególnie sprawdzi się jeśli mamy małe dzieci lub zwierzaki. (akty uprawnienia budowlane)

Ile kosztuje

Lacobel na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie dość drogiego i kosztownego rozwiązania, jest mało spotykany oraz występuje w dużych formatach. Wbrew pozorom jest to jedna z najtańszych opcji wykończenia przestrzeni w kuchni. Cena zależna jest od tego jakiej grubości zastosujemy płytę oraz jaki rodzaj technologii został użyty by powstała. Najczęściej spotykana płyta o grubości 4mm będzie nas kosztować około 150 zł na metr kwadratowy. (uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane) Jeśli zdecydujemy się na szkło hartowane – cena będzie nieco wyższa.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com