fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kto może zostać kierownikiem praktyki?

Według Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa zarządzać praktyką na budowie może kierownik budowy lub kierownik robót budowlanych. Jeśli chodzi o praktykę dotyczącą tworzenia projektów wówczas kierować nią może tylko projektant. Prace pod kierownictwem projektanta, który sprawdza dany projekt i inspektora nadzoru inwestorskiego wliczają się w zakres praktyki zawodowej.(akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Osoby, które swoje uprawnienia budowlane otrzymały na podstawie zarządzenia Ministra Gospodarki Terenowej i Ochrony środowiska z dnia 20 lutego 1975 roku dotyczącego sprawowania samodzielnych funkcji technicznych nie mogą kierować praktyką zawodową. Jednakże niektóre izby mogą taką praktykę uznać, jednak tylko w przypadku uprawnień w ograniczonych zakresach.( jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane)

Możliwe jest odbycie praktyki zawodowej kierowanej przez zagranicznego kierownika praktyki. W tym przypadku powinien on wylegitymować się posiadaniem odpowiednich uprawnień budowlanych zgodnych z uprawnieniami, o które stara się praktykant.

Wybór opiekuna

Osoba pełniąca funkcję kierownika praktyki zawodowej  przez cały okres praktyki powinna być aktywnym członkiem zawodowego samorządu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Tylko w tym przypadku można być pewnym, że praktyka zostanie zaliczona. Wskazuje to na systematyczne opłacanie składek członkowskich i świadczy o aktywnym ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej.(egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Weryfikacja przynależności wybranego opiekuna do samorządu zawodowego przebiega przez stronę internetową Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Uprawnienia zawodowe kierownika praktyki muszą być zgodne z uprawnieniami, o które stara się praktykant.(wydrukowane akty prawne na egzamin na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com