fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Istotnie rodzaj uprawnień oraz grup specjalistycznych jest pierwszym podziałem, którego dokonuje komisja egzaminacyjna względem kandydatów. W związku z tym pytania różnią się w zależności od wybranej specjalności, specjalizacji oraz rodzaju uprawnień. Egzamin składa się z dwóch części – pisemnej i ustnej (uprawnienia budowlane testy 2020).

Jak wygląda egzamin pisemny?

Ważnym aspektem jest to, że tylko pozytywne zdanie egzaminu pisemnego pozwala na przystąpienie do części ustnej. A jak wygląda egzamin pisemny? Oczywiście kandydaci muszą udzielić pisemnej odpowiedzi na pytania przygotowane przez komisję w formie testu (program na uprawnienia budowlane). Egzamin może być przeprowadzany na przykład na uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w wybranej specjalności. Poza tym można zdecydować się na uprawnienia do projektowania w wybranej specjalności lub uprawnienia do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w wybranej specjalności. Wszystko zależy od tego, jakie wykształcenie posiada kandydat oraz jaki zakres praktyki zawodowej zrealizował.

Jak dobierane są pytania na egzamin?

Z pewnością jest to bardzo ciekawe zagadnienie dla każdego kandydata. Otóż komisja przyjmuje zasadę tzw. ilościowego doboru pytań (program egzamin uprawnienia 2019). Osoby, które będą chciały podejść do egzaminu na uprawnienia budowlane będą mogły spodziewać się 30-38% pytań z zakresu prawa budowlanego oraz wydanych na jego podstawie przepisów. Poza tym 25-30% pytań z zakresu przepisów techniczno-budowlanych oraz 20-30% pytań z zakresu wybranej specjalności uprawnień budowlanych. W dalszym zestawieniu znajduje się 5-10% pytań z zakresu przepisów pokrewnych i 5-10% pytań z zakresu Kodeksu Postępowania Administracyjnego.

Jak długo trwa egzamin pisemny?

Istotnie czas trwania takiego egzaminu jest ważny. Niektórzy mogą potrzebować nieco więcej czasu na przemyślenie pytań i udzielenie odpowiedzi. Jednak ogólny czas, który przewiduje się na poświęcenie jednemu pytaniu wynosi 1,5 minuty. Natomiast łączny czas trwania egzaminu testowego zależy od wybranego rodzaju i zakresu uprawnień. Bezsprzecznie warto zapoznać się z tym ile czasu będziemy mieli na napisanie testu (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów). I tak przy 90 pytaniach przysługuje 135 minut, przy 75 pytaniach 115 minut, przy 60 pytaniach 90 minut. Natomiast na udzielnie odpowiedzi na 45 pytań mamy 70 minut, a na 30 pytań 45 minut.

Jak wygląda egzamin ustny?

Ta część egzaminu może być nieco bardziej stresująca, ponieważ kandydat staje do bezpośredniej rozmowy z egzaminatorami. Godnym uwagi jest fakt, że na samo przygotowani się do egzaminu mamy 25 minut, a jego łączny czas trwa nie dłużej niż 60 minut. Czas trwania egzaminu ustnego jest taki sam bez względu na liczbę pytań (program z aktami na uprawnienia budowlane). Oczywiście pytań może być tutaj od około 5 do 10 w zależności od wybranego zakresu i rodzaju uprawnień. Istotnie trzeba mieć na uwadze to, że pytania na egzaminie ustnym obejmują cały zakres wiedzy związanej z wybraną specjalnością.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.