fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Brodzik w łazience

Zamontowanie brodzika w łazience nie jest trudne. Mając odpowiednie narzędzia oraz trochę podstawowej wiedzy, bez problemu uda się nam wykonać to poprawnie. (uprawnienia budowlane 2022) Różne rodzaje oraz kształty brodzika oraz to, czy jest niski, wysoki, na styropianie czy na nóżkach nie robi większej różnicy, i taki montaż można przeprowadzić samemu. W nowych  łazienkach często decydujemy się na zamontowanie kabiny prysznicowej. Można zainstalować ją na niskim albo wysokim brodziku, bądź też na wannie. Niektórzy montują go bezpośrednio na posadzce z liniowym odpływem. Każdy z tych brodzików ma podobne elementy, które powielają się przy montowaniu, jednak w zależności, na który rodzaj się zdecydujemy, wygląda on troszeczkę inaczej. Podczas planowania łazienki najlepiej podjąć już decyzję odnośnie wyglądu brodzika. Przyśpieszy to wiele prac np. planując brodzik z liniowym odpływem.

Brodzik w łazience
Brodzik w łazience

Posadzka pod brodzik

Eksperci w tej dziedzinie zalecają, aby brodzik nie był montowany na stanie surowym posadzki. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Powierzchnia powinna zostać dobrze przygotowana i wyłożona łazienkowymi płytkami. Dopiero kiedy zostaną wykonane te prace, można zabrać się za montowanie brodzika. Te działania nie dotyczą posadzkowych brodzików, gdzie montuje się je równo z podłogową okładziną albo delikatnie ponad jej poziomem. Decydując się na prysznic bez brodzika należy na etapie prac budowlanych przygotować odpowiednio posadzkę oraz zamontować na niej odpływ liniowy. Tego typu rozwiązanie najlepiej planować dużo wcześniej, aby ułatwić prace budowlane. Posadzka musi posiadać odpowiedni spadek, co najlepiej wykonać przed innymi pracami. (program egzaminu na uprawnienia)

Odpływ prysznicowy

Ważnym aspektem jest umiejscowienie odpływu względem kanalizacji. Otwór nie powinien znajdować się za blisko wlotu kanalizacyjnego. Mała odległość nie pozwoli na dobre wygięcie elastycznej odpływowej rury. W konsekwencji może to stanowić utrudnienie podczas spływania wody i zwiększyć ryzyko związane z zalewaniem. Szczególnie narażone są na to płytkie rodzaje brodzików. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Decydując się na brodzik o styropianowym podkładzie bądź na nóżkach należy liczyć się z tym, że wymagają one innego postępowania podczas montażu. Najczęściej poleca się montaż brodzika na nóżkach, a producenci oferują do nich często dedykowany montażowe zestawy, które pasują do danej linii produktów.

Montaż brodzika

Montaż brodzika wymaga, aby odpowiednio się do niego przygotować, ponieważ to usprawni prace. Należy zaopatrzyć się w takie narzędzia jak wiertarka, francuski klucz, poziomica, miarka, śrubokręt itp. Czołowi producenci podają w instrukcjach wszystkie niezbędne do montażu narzędzia, jakie trzeba będzie użyć. Ważne jest też wcześniejsze ustalenie miejsca na brodzik. Może być to przy ścianie, we wnęce czy w narożniku. Wybór miejsca wpływa na budowę brodzika, ponieważ każdy ma odpływ w innym miejscu a także na sposób montażu np. do jednej ściany czy do dwóch. Podczas projektowania łazienki warto podjąć już decyzję odnośnie miejsca, gdzie zostanie umieszczony brodzik oraz to, jak ma wyglądać. (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com