fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Praktyka zawodowa – jak ją zaliczyć?

Komisja kwalifikacyjna stawia odpowiednie wymagania w związku z czasem praktyki zawodowej (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia budowlane). Czas praktyki należy odpowiednio udokumentować, dlatego też dla wielu osób jest to duży problem. Należy pamiętać, że jednostką czasu, która jest brana pod uwagę, w przypadku rozliczania czasu praktyki jest tydzień roboczy.

Zaliczanie praktyki zawodowej
Zaliczanie praktyki zawodowej

Obliczanie tygodnia roboczego przy świętach

Często w środku tygodnia wypada święto. Z tego względu tydzień roboczy jest niepełny. Jeżeli w środku tygodnia pojawia się dzień wolnego, do tygodnia roboczego należy dodać jeden dzień z kolejnego tygodnia. Warto dowiedzieć się bezpośrednio w izbie (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów), jak wyliczane są tygodnie robocze w przypadku świąt, ponieważ w różnych izbach są często inne zasady przeliczania.

Jaka umowa stanowi podstawę do zaliczenia praktyki?

Nie ma znaczenia, czy praktyka odbywa się w oparciu o umowę zlecenie, o dzieło, czy na podstawie umowy o pracę. Liczą się tutaj przepracowane dni. Jeden tydzień roboczy ma ich 5. Dopiero przepracowanie całego tygodnia roboczego zostaje uznane przez komisję kwalifikacyjną (jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane) za zaliczone. Warto wiedzieć że rok praktyki zawodowej daje 52 tygodnie.

Zapamiętaj

Jeżeli praktyka odbywa się w oparciu o umowę o pracę, praktykant może wykorzystać urlop. Dni wolne odlicza się wtedy od czasu pracy. W przypadku gdy występują nadgodziny bądź liczba przepracowanych godzin w danym dniu jest niepełna, taki dzień zostaje zaliczony, bez dodawania bądź odejmowania poszczególnych godzin (program egzamin uprawnienia 2021).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com