fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Sterty prefabrykatów

Sterty prefabrykatów rozmieszcza się na płaszczyznach, a nie od razu na gruncie. Zakłada się regułę, że części muszą być w położeniu ich kolejnych robót. Części stropowe rozmieszcza się w sterty poziome, a ścienne w pionowe. Niegrube kafle ścienne umieszcza się w kozłach kasetowych. Największe wysokości stosów rozkładanych z różnych części w płaszczyźnie poziomej różnią się od prefabrykatów i wahają się w granicach 2-10 sztuk. (uprawnienia budowlane kontakt) Części warto rozmieszczać tak, by rączki montażowe były prosto dostępne i żeby w trakcie montowania nie było potrzeby zmieniać położenia części. Odstępy wśród stert części prefabrykowanych a stawianą konstrukcją nie może być mniejsza niż dwa metry. Wśród stert warto zachować odległość o rozpiętości przynajmniej 30cm. W przypadku do kolejnej sterty warto zrobić alejki poprzeczne, a podłużne chociaż co 25m. Rozpiętość tych alejek musi mieć chociaż 0,7m. Jak wśród stert prefabrykatów będą poruszać się środki przewozowe albo dźwigi montażowe, rozpiętość dróg transportowych zależna jest od gabarytu takich jednostek. (uprawnienia budowlane 2021)

Przechowywanie prefabrykatów
Przechowywanie prefabrykatów

Rozmieszczenie prefabrykatów

Zaraz za zrobieniem złączy, najcięższą rzeczą do zrobienia bywa odpowiednie umieszczenie prefabrykatów. Przez to pojawiło się mnóstwo przyrządów do rektyfikacji rozmieszczenia części i przyrządów do ich montowania. Zwykle części nakłada się drągiem o nieco wykrzywionej końcówce. Do tego używa się dźwigniki zębatkowe bądź śrubowe. Pionowanie części murowych czy niewysokich filarów umożliwia odpowiedni pion, jaki mocuje się ramieniem poprzecznym na prefabrykacie, tak, by ramię pionowe stykało się ze ścianką części. Prefabrykaty niestateczne potrzebują zamocowania stężeń nawet zanim usuniemy z żurawia hak. Świeżo wybudowany obiekt albo montujemy do rozmieszczonego wcześniej przy użyciu rozpory, lub wspieramy zastrzałem. Oba te przyrządy posiadają umieszczone rzymskie śruby z prawym i lewym gwintem, jakie umożliwiają na zmienianie rozległości zastrzału czy rozpory. (uprawnienia budowlane program)

Robienie złączy

Robienie złączy potrzebuje umieszczania pomostów pracowniczych na dużych wysokościach. Z powodu, że złącza nie wymagają ogromnych ilości tworzyw, pomosty bywają nieciężkie. Punkty przyobiektowe prefabrykatów robi się w sytuacjach, kiedy nie da się wykonać montażu kół. Skupia się on na tym, że żuraw montażowy pobiera części do wbudowania z centralnego punktu transportowego. Patrząc na cechy konstrukcji i metodę montażu części potrafią być przechowywane zwarcie, w dużych ilościach albo na jednym czy paru wskazanych obszarach. (akty prawne uprawnienia budowlane) Mogą być też przechowywane rozproszenie, na obszarze montażu przy punktach ich wbudowania. Sterty części przy stawianym obiekcie musi być blisko żurawia jaki zajmuje się montażem konstrukcji. Obszar przechowywania musi być wygładzony i warto dać mu odchylenie, żeby nie stała tam woda i nie było mokro. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Grunty gliniaste

Na obszarach gliniastych warto jest uścielić miejsce przechowywania żużlem czy żwirem, żeby nie powstało błoto. (program egzaminu na uprawnienia) Rozłożenie prefabrykatów na obszarach przechowywania albo blisko punktów ich stawiania musi być specjalnie rozmyślone w trakcie planowania planu działania montażu. W stercie muszą być składowane prefabrykaty jednego rodzaju i takich sam pomiarów, rozmieszczone tak jak będzie się je brać. Warto też nie dopuszczać do zagrażającego i drogiego pobierania części ze sterty rozbieżnych rodzajów prefabrykatów. Poleca się przechowywać części przy konstrukcji tak, by żuraw transportował je tylko poprzez obrót, a bez jazdy. Tyczy się to zwłaszcza żurawi gąsienicowych oraz kołowych.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com