fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jeżeli chodzi o praktykę zawodową niezbędną do uprawnień budowlanych zwykle jest ona odbywana w firmach wykonawczych podczas budowy. W zależności od tego, jaki rodzaj uprawnień chcemy zdobyć, należy wybrać odpowiednią firmę do odbycia praktyk. Pozwoli to bowiem ustalić, czy praktykę powinno odbywać się na budowie, czy też w biurze projektowym. Istotne jest, aby zaznajomić się ze specyfiką pracy inżyniera na budowie (uprawnienia budowlane testy na egzamin ). Osoba rozpoczynająca pracę na budowie zazwyczaj dostaje angaż majstra lub inżyniera budowy.

Inżynier budowy – specyfika pracy

Praca na stanowisku inżyniera budowy głównie opiera się na pracy w biurze budowy i obsługą dokumentacji. Obowiązkami inżyniera są m.in. raportowanie postępu robót, sporządzanie kosztorysów, zamawianie materiałów (program na uprawnienia budowlane). Ponadto dokonuje weryfikacji dokumentacji projektowej, która dociera na budowę oraz dokumentuje przebieg budowy.

Czym zajmuje się majster budowy?

Profesja majstra budowy związana jest z pracą zarówno z ludźmi oraz sprzętem. Kluczowa jest specjalność uprawnień budowlanych, którą wybrał kandydat. Określa ona charakter pracy – nadzór nad ludźmi, czy sprzętem.

Majster budowy działa na pierwszej linii, co oznacza, iż organizuje pracę podlegających mu pracowników, nadzoruje roboty ziemne, szalunkowe, betoniarskie. Zapewnia również niezbędny sprzęt budowlany do wykonywania robót (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów).

Jeżeli chodzi o wiedzę, którą można posiąść na praktykach, to praca na stanowisku majstra jest przydatniejsza w kontekście przyszłego egzaminu. Co więcej, zapewnia znacznie lepsze przygotowanie do pracy w charakterze kierownika budowy.

Majster oraz inżynier budowy – punkty wspólne

Należy zaznaczyć, iż niezwykle często zakres obowiązków majstra i inżyniera budowy jest zbieżny. Wiele zależy od samego nazewnictwa danych stanowisk obowiązujących w firmie (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane). Niejednokrotnie w ramach oszczędności następuje łączenie stanowisk pracy. I tak jedna osoba pracuj jednocześnie jako majster oraz inżynier budowy. Zważywszy na to można śmiało powiedzieć, że są to kwestie związane z prowadzoną polityką danej firmy.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com