fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Patron praktyki zawodowej a jej kierownik

Starając się o uprawnienia budowlane, niezwykle istotne jest to, czy osoba nadzorująca lub kierująca naszą praktyką zawodową ma odpowiednie kwalifikacje. Kluczowe jest jednak poznanie różnic między kierownikiem praktyki a jej patronem. To też rozgraniczymy w tym wpisie. Za co odpowiada patron praktyki zawodowej a za co jej kierownik? (program z aktami na uprawnienia budowlane)

Patron praktyki zawodowej

Patron praktyki to osoba, która ma co najmniej 5 lat doświadczenia projektowego w zakresie swojej specjalności. Nietrudno wywnioskować, że patron jest odpowiedzialny wyłącznie za praktykowanie przy projektach. Pod nadzorem takiego patrona uczestniczymy w bezpośredni sposób w projektowaniu. Taka praktyka trwa rok. Z tą osobą nie musimy mieć powiązań formalno-prawnych, dlatego równie dobrze może to być ktoś znajomy lub członek rodziny. Nasza praca polega wtedy na pomocy przy sporządzaniu projektów. Należy pamiętać, że nasza praktyka projektowa nie zostanie uznana, jeśli w jej przypadku patronat objęła osoba sprawdzająca projekt. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Patron praktyki zawodowej a rola kierownika

Kierownik praktyki zawodowej to rola bardziej sformalizowana. Jest to przełożony praktykanta, który wydaje polecenia i odpowiada za działania podwładnego. To także on na bieżąco ocenia jego pracę. Na kierownika praktyki najczęściej mianuje się kierownika budowy, kierownika prac budowlanych albo projektanta. W tym przypadku jest już potrzebna formalna umowa lub konieczność pracy w tej samej firmie. Warto mieć na uwadze, że osobą nadzorującą naszą praktykę nie może być inspektor nadzoru inwestorskiego. (program uprawnienia architektoniczne)

Patron praktyki zawodowej a jej kierownik: wymagania

Wymagania stawiane zarówno patronom, jak i kierownikom praktyk są identyczne. Osoba wybrana na takie stanowisko musi przede wszystkim posiadać uprawnienia w zakresie i specjalności, które odpowiadają tym wybranym przez praktykanta. Ponadto niezwykle ważne jest opłacanie przez cały okres praktyki składek OC i składek członkowskich izb krajowej i okręgowej. Jest to niezbędny warunek do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Wszystkie pozostałe szczegółowe informacje są do znalezienia na stronie internetowej Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. (dowiedz się więcej na temat uprawnień budowlanych)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.