Izolacja akustyczna przy suchej zabudowie
Gipsowo – kartonowe płyty stosuje się powszechnie przy wykańczaniu wnętrz w budynkach. Warto w związku z tym zastanowić się, jakie rozwiązania przyjąć, aby przegroda była lekka a jej akustyczna izolacyjność wysoka. Siniat jest firmą, która należy do czołowych dostawców systemów związanych z suchą zabudową. Systemy te są w pełni kompletne, a ich podstawę stanowią gipsowo – kartonowe płyty NIDA. W swojej ofercie firma posiada dużo rozwiązań, które pozwalają wpłynąć na akustyczny komfort w pomieszczeniach. Płyty od firmy Siniat stosuje się w różnych konstrukcyjnych układach, stwarzając w ten sposób wysoką akustyczną izolacyjność. (uprawnienia budowlane kontakt)
Akustyczna ściana NIDA SLA
W obiektach takich jak kina należy spełnić najwyższe wymagania odnośnie akustycznej izolacyjności, jakie stawia się przegrodom. Firma Siniat oferuje w takim przypadku unikatowy system kinowych ścian NIDA SLA. Ich wysokość zabudowy może osiągać poziom 20 metrów. Posiada on bardzo masywne poszycie obustronne z płyt. W ofercie firma posiada także system NIDA Ogień Plus DF o minimalnej grubości 50 mm na nośnej konstrukcji dwurzędowej, która posiada duży rozstaw. Łączy się ją poprzez specjalistyczne akustyczne łączniki IDA Phoni SL. W takim przypadku ściany posiadają izolacyjność nawet na poziomie 80 dB. To zapewnia najlepszą akustyczną izolację w salach kinowych. (uprawnienia budowlane 2022)
Działowe ściany od Siniat
Oferta Siniat jest bardzo szeroka w związku z działowymi ścianami. Ich wysoki stopień akustycznej izolacyjności pozwala spełniać nawet najbardziej wysokie wymagania. Ściany dobiera się w oparciu o funkcje, jakie ma spełniać dany budowlany obiekt. Przykładowo w handlowych albo biurowych budynkach zwykle stosuje się ustroje, które cechują się małą grubością, aby zagospodarowana została jak największa użytkowa powierzchnia. Najlepszą akustyczną izolacyjność dają bardzo ciężkie rodzaje akustycznych płyt NIDA Cicha o typie DFH11R albo NIDA Twarda o typie DEFH11R montowane na konstrukcji ze stalowych profili NIDA, które wypełnione są mineralną wełną. (segregator egzamin ustny uprawnienia)
Akustyczny komfort w hotelowych obiektach
Rygorystyczne wymagania muszą spełniać hotelowe obiekty w związku z akustycznym komfortem. (uprawnienia budowlane program) Na liczbę gwiazdek danego hotelu wpływa właśnie jego akustyczny parametr. Mając na uwadze taki obiekt dobrym rozwiązaniem, aby uzyskać najlepszą akustyczną izolacyjność jest zastosowanie działowej ściany z nośnej dwurzędowej konstrukcji o typie B albo D. W związku z tym w osi ściany uzyska się dylatację, która zapobiegnie przenoszeniu się wibracji, co w konsekwencji doprowadzi do zapobiegania wzbudzaniu przegrody od powietrznych dźwięków. Takie rodzaje układów są niestety wiotkie, a w hotelowych obiektach pożąda się dużego stopnia nośności przy jednoczesnej małej udarowości. Dobrym sposobem na uzyskanie lepszych poziomów statycznych parametrów jest wykonanie powiązania konstrukcji poprzez przewiązki wykonane z gipsowo – kartonowych płyt. Są to jednak jednorodne rodzaje materiałów, posiadające duży stopień gęstości. Transmitują one wibracje, co wpływa na pogorszenie się akustycznej izolacyjności przegrody o poziom 6 do 8 dB. (program egzaminu na uprawnienia)