fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Obiekty oparte na prostej strukturze

Istotnie, budynki modułowe opierają się na bardzo prostej strukturze. Inaczej nazywamy je obiektami kontenerowymi. Wynika to z tego, iż takie obiekty są w całości zbudowane z kontenerów. Ważnym aspektem jest jednak to, że pomieszczenia pełnią najrozmaitsze funkcje (akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane). Odnosi się to nie tylko do rozwiązań handlowych oraz biurowych. Okazuj się bowiem, że właściwe dostosowanie kontenerów pozwala uzyskać rozwiązania do celów mieszkaniowych.

Obiekty oparte na prostej strukturze

Czy kontenery sprawdzają się podczas zimy?

Z pewnością każdy, kto bierze pod uwagę rozwiązanie, jakim jest zamieszkanie w kontenerach zastanawia się nad ich szczelnością i izolacyjnością. Wiele osób zastanawia się, czy mieszkanie w nich podczas zimy będzie w ogóle możliwe (pytania na egzamin ustny do uprawnień). I tak w rozwiązaniu modułowym całość izolacji oparta jest na płytach warstwowych, co zapewnia pewną izolację. W związku z tym nie musimy obawiać się szczelności kontenerów. Natomiast z pewnością w okresie zimowym należy przygotować się na większe koszty.

Dodatkowa izolacja

Godnym uwagi jest to, że zawsze mamy możliwość wykonania osobnej, dodatkowej izolacji. Można wykonać ją na podłodze lub na dachu. Wówczas będziemy pewni, że nic nie grozi nam w okresie zimowym. Oczywiście wielu ludzi jest tradycjonalistami. Jednak nie powinniśmy obawiać się innowacyjnych rozwiązań, które naprawdę się sprawdzają (egzamin na uprawnienia budowlane). Poza tym zwróćmy uwagę na to, że w ogólnym rozrachunku stosowany jest współczynnik przenikania ciepła. Istotnie, to od niego zależy czy izolacja będzie działała w praktyce.

Normy domów kontenerowych

Oczywiście warto wspomnieć o tym, że ww. domy zwykle znajdują się pod ścisłym nadzorem. Sprawdza się czy dany dom spełnia normy budowlane oraz inne (więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu). Okazuje się, że choć selekcja w tym zakresie jest bardzo duża, to ogólnie domy kontenerowe uważa się za bezpieczne także w okresie zimowym. Jak zatem widać można bez obaw mieszkać w tego typu domach zarówno latem, jak i zimą.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com