fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kafle ścienne różnych rodzajów robione są tylko w matrycach betonowych. Średnice takich matrycy to zewnętrzne pionowe murki kafli ściennych kształtowane dzięki drewnianym rozbieralnym deskowaniom. Przez obszerną płaszczyznę betonu prefabrykatu dociskanego do matrycy ważne bywa używanie podczas odspajania od niej prefabrykatu parę dźwigów chroniących w tym samym czasie przed odrywaniem prefabrykatu w paru równych położeniach na całej płaszczyźnie. Rząd ocieplający w kaflach murowych to w tej sytuacji pianobeton o masie 500 kg/m. Budowla konstrukcji zrobiona bywa z ram poprzecznych założonych z kawałków, ze stropów kaflowych rodzaju Akermana i zewnętrznych kafli murowych. Rozmieszczenie ram w stronę podłużną to 6m. (uprawnienia budowlane kontakt)

Kafle ścienne i rama
Kafle ścienne i rama

Rama

Rozdzielenie ramy na kawałki zrobione zostało metodą zbliżoną jak w budowli biblioteki w Łodzi. Ramy robione są z kawałków dwóch rodzajów: wśródpiętrowych oraz dachowych. Kolumny przyziemia do rosłości blisko jednego metra powyżej podłogi robione są sposobem monolitycznym w tym samym czasie ze stopami podstaw względnie ze stropem nad ziemią. Dwa czy trzy piętra nad ziemią robione są z części takich samych względem rozmiarów oraz zbrojenia. (uprawnienia budowlane 2021) Średnice rygli i ram bywają prostokątne, a ich obszerności takie same, przez co przydają się do kształtowania w stosach w kształtach unoszonych. Końcówki kolumn wyposażone bywają w okucia z kątowników, do jakich są dostawione każde wkładki podłużne kolumn. Na jednej nawierzchni stykowych kolumn dostawiona bywa nakładka centrująca. Podczas montowania ram da się używać prowadnic montujących. Po rozmieszczeniu kawałka ram na budowli zmontowanej, po włożeniu go w nawierzchnie poziomą i pionową styki będą okryte nakładkami o zestawionej łączności równającej się średnicy wkładek podłużnych kolumn, a luki zapełnia się na parę cm zaprawą. (uprawnienia budowlane program)

Prefabrykowane kafle ścienne

Prefabrykowany kafel murowy zaniża w zestawieniu z tradycyjnym rozwiązaniem ściennym masę wymaganych do stawiania muru tworzyw budowlanych, ale sprawia powiększenie wykorzystania stali. Zestawienie wykorzystania tworzyw pokazuje się tak:

-kafel ścienny prefabrykowany to masa prefabrykatu blisko 1051 kg, masa kafla na mur – 150 kg, wykorzystanie stali w kg na kafel – 4.2 kg, (akty prawne uprawnienia budowlane)

-ściana z cegły dziurawki o obszerności 38 cm o takiej samej płaszczyźnie i takich samych lukach okiennych: masa ściany 2290 kg, masa muru na ścianę g – 327 kg.

Wykorzystanie stali na nadproża to 1,6 kg/ściany.

Użycie kafli ściennych

Z zestawienia tych liczb bierze się fakt, że wykorzystanie kafla murowego prefabrykowanego zaniża w danej sytuacji masę wykorzystanych tworzyw o 177 kg i powiększa wykorzystanie stali o 2,6 kg. (program egzaminu na uprawnienia) Wyprowadzone tu liczby pokazują jedynie kawałek czynników, jakie muszą zostać brane pod uwagę podczas zestawiania ekonomiczności murów o rozbieżnych budowlach. Tak samo jak podczas zestawieniu innych branych pod uwagę typów konstrukcji brakuje jeszcze wniosków co do pracochłonności i finansów. Na korzyść budowli prefabrykowanej przemawia nadprogramowo zrobienie faktury lica zewnętrznego muru w prefabrykacie, co pozbawia potrzebę zrobienia tynków zewnętrznych. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com