fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jak zostać kierownikiem budowy?

Praca w charakterze kierownika budowy warunkuje ukończenie studiów wyższych na kierunkach związanych z budownictwem. Nie jest to jedyny warunek objęcia stanowiska kierownika budowy.(egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Droga do samodzielnego wykonywania zawodu kierownika budowy jest ciężka i prachołonna, wymagane jest zaliczenie praktyki zawodowej, której czas jest zależny od wybranych uprawnien i wykształcenia.

Po zaliczeniu praktyki powinno się złożyć wniosek w odpowiedniej izbie samorządu budowlanego o nadanie uprawnień. Tak zaczyna się droga kwalifikacyjna, która kończy się egzaminem na nadanie uprawnień budowlanych.(programy do uprawnień budowlanych)

Egzamin na uprawnienia budowlane weryfikuje znajomość treści teoretycznych związanych z budownictwem i ich zastosowaniem w praktyce. Występuje w dwóch częściach, testu pisemnego i ustnej. Zaliczenie testu jest wymagane do uzyskania możliwości przystąpienia do części ustnej egzaminu. Terminy egzaminów pisemnych są takie same we wszystkich izbach samorządu zawodowego. Terminy egzaminów ustnych ustalane są po ukończeniu pisemnej części. (program uprawnienia budowlane)

Kontrola jakości prac

Pozytywnie zdany egzamin umożliwia wpisanie do centralnego resjestru i na listę członków izby samorządu zawodowego.(dowiedź się więcej na temat uprawnień budowlanych)

Osoba pełniąca rolę kierownika budowy jest odpowiedzialna za przebieg realizacji budowy i wszystkich prac budowlanych. Sprawuje kontrolę nad prawidłowością przebiegu procesu budowlanego. Dba i nadzoruje jakość wykonywanych prac budowlanych i sporządza dokumentację budowy, w tym dziennika.

Obowiązkiem kierownika jest dopilnowanie porządku robót budowlanych i sporządzenie rozliczeń wszystkich kosztów związanych z budową.(egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com