fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Inwestycja we własne mieszkanie

Oczywiście posiadanie własnego mieszkania lub domu jest celem, do którego dąży wiele osób. Z pewnością posiadanie wysokich wymagań w tym zakresie wiąże się z koniecznością poniesienia różnych kosztów. Warto jednak mierzyć swoje siły na zamiary (program przygotowujący do uprawnień budowlanych). Z pewnością należy pamiętać także o wyborze developera, w którego gestii leży postawienie domu. 

Open floor flat with fireplace dining area and light open kitchen

Właściwe zrealizowanie planu

Godnym uwagi jest fakt, że o udanej inwestycji domu decyduje to, czy się ona zwróci. W związku z tym ważne jest, aby był on wykonany z właściwych materiałów oraz  na określony czas. Istotnie, zdarza się, że dana firma nie wykona we właściwy sposób naszego zlecenia. Wówczas wiąże się to z opóźnieniami, co z pewnością może generować koszty (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów). Ważnym aspektem jest to, aby sprawdzić wcześniej referencje developera oraz historię dokonanych przez niego inwestycji. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasze zlecenie zostanie właściwie zrealizowane.

Jak wybrać odpowiedniego developera?

Jak już zostało wspomniane, warto przyjrzeć się historiom transakcji zrealizowanych przez danego developera. Wówczas zyskujemy jej obraz, możemy wstępnie wyrobić sobie opinię na jej temat. Poza tym  trzeba pamiętać o tym, aby inwestor posiadał odpowiednie środki finansowe (egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania). W związku z tym warto postawić na współpracę z osobami, które są płynne finansowo.

Ramy czasowe projektu

Godnym uwagi jest fakt, że o sukcesie projektu jest ukończenie go na czas. Poza tym należy oczywiście zadbać o kwestie finansowe, ale z pewnością obie te kwestie – finanse oraz czas łączą się ze sobą. Istotnie, ramy czasowe określają do kiedy inwestor musi ukończyć daną inwestycję. Ważne jest, aby zabezpieczyć się odpowiednią umową (egzamin na uprawnienia budowlane). Przekroczenie ram czasowych projektu wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów finansowych.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com