fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Pokoje dziecięce powinny być odpowiednio zaaranżowane, dostosowane do ich potrzeb, wzrostu, a także ich zainteresowań.

Niewątpliwie bardzo ważny jest ład i porządek w pokoju. Odpowiednie umeblowanie zapewni właściwe rozmieszczenie zabawek, pomocy szkolnych, różnych bibelotów. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Funkcjonalne i estetyczne meble

Niektóre modele mebli na przykład łóżka pełnią różne funkcje, oprócz wypoczynkowej mogą stanowić miejsce do przechowywania zabawek, pościeli, jeżeli wyposażone są w dodatkowy pojemnik. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Biurko, stolik oraz krzesełka powinny być dostosowane do wzrostu dziecka, niewątpliwie biurko jest miejscem, gdzie dziecko będzie odrabiał zadania, a więc powinno posiadać odpowiednie półki, w których będą znajdowały się pomoce szkolne.

Wygodne biurko posiada wymiary od 60 do 75 cm szerokość, 90 do 120 cm długości i 72 do 75 cm wysokości.

Istotne jest również wygodne krzesło, zazwyczaj kupuje się krzesło na kółkach, które można dostosować wzrostowo do dziecka, warto by było odpowiednio wyprofilowane i zapewniało właściwą postawę podczas nauki oraz na przykład gry na komputerze.

Miejsca powinno być stosunkowo dużo, by zmieściły się w nim wszystkie książki oraz niezbędne rzeczy. W pokoju powinna być wydzielona właśnie strefa do nauki, wypoczynku i zabawy. Dzięki temu będzie wykorzystana jest cała przestrzeń i zostanie utrzymany porządek w pokoju dziecka. Jeżeli przestrzeń jest zbyt duża, zamiast dużego regału stojącego, można wykorzystać  wiszące półki, gdzie uzyskamy również miejsce ,a nie zmniejszymy optycznie powierzchni, jak w przypadku regałów całej powierzchni. Wielofunkcyjne łóżko to kolejny dobry pomysł, na górnym poziomie powinna znajdować się miejsce do spania, dolny poziom zaś zawiera biurko, szafkę, czy też regał na niezbędne pomoce. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Dziecko powinno posiadać również odpowiednią ilość szafek i szuflad na ubrania, pożądana jest, szafa gdzie będzie mieścił się sporo wieszaków.

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com