fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Cykl produkcyjny w położeniu górnym na taśmie

W górnym położeniu taśmy przeprowadza się wiele produkcyjnych operacji (uprawnienia budowlane 2021). Należą do nich: czyszczenie taśmy, smarowanie, układanie przestrzennych zbrojeniowych szkieletów oraz szablonów do drzwiowych i okiennych otworów. Do czynności należy także ustawienie blach, które będą oddzielać jedną płytę od kolejnej. Układa się je na całą szerokość danej taśmy.

Cykl produkcyjny
Cykl produkcyjny

Wyjście prefabrykatów z zamkniętej komory

Prefabrykaty po opuszczeniu komory zamkniętej muszą wystygnąć (program na uprawnienia budowlane). Ich oddzielenie od matrycowej taśmy następuje automatycznie, kiedy poszczególne jej człony przechodzą przez zębate koło w położeniu górnym do napinającego bębna w dolnym położeniu. Dalej taśma się przesuwa do napinającego bębna w dolnym położeniu przy pomocy rolek po to, aby wrócić do górnego położenia. Po opuszczeniu matrycowej taśmy płyty przenosi się rolkowym przenośnikiem na kolejne ze stanowisk. Tam ustawia się je pionowo, bądź prawie w pionie i suwnica dalej zabiera je na skład. Może także przenieść je na stanowisko, gdzie nastąpi montaż zewnętrznych płyt.

Otrzymanie ustalonych wymiarów elementów oraz ich zagęszczanie

Chcąc otrzymać ustalone wymiary elementów i je zagęścić trzeba zastosować proces prasowania betonu (egzamin ustny na uprawnienia budowlane). Do tego celu posłuży zespół walców, który opięty jest wspólną taśmą gumową. W efekcie następuje silny proces zagęszczenia. Dalej element oraz taśma idą do komory, w której odbywa się cieplna obróbka. Jest ona zbudowana ze sztucznych tworzyw, które wykazują odporność na wysoki poziom temperatur. Komorowa taśma posiada z boku zamknięcie, dlatego też komora z elementami jest odizolowana od powietrza dochodzącego z zewnątrz.

Podanie betonowej mieszanki na taśmę

Podając betonową mieszankę na taśmę, stosując do tego celu rozdzielczy ślimak, mieszanka za pomocą belkowego wibratora zagęszcza się (uprawnienia budowlane – egzamin). Wibrator ten ma wysoki stopień dotyczący częstotliwości drgań. Wynosi on na minutę od 3500 do 4800 drgań. Mocuje się go w prostopadłym kierunku do osi taśmy. Za pomocą przegubowych złącz drgania przekazuje się na wąski taśmowy pas. Zgarniająca belka wraz z dolnym belkowym wibratorem wprawiane są w drgania. Belkę przymocowuje się do ślimaka, a dokładniej do jego ramy.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com