fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Godnym uwagi jest fakt, że w celu przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego konieczne jest powołanie ww. zespołów. Zajmuje się tym przewodniczący Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej (program egzamin uprawnienia 2020). Zespoły składają się z 3 do 5 osób, które są członkami Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej. Poza tym w skład zespołu egzaminacyjnego mogą wejść również osoby z listy egzaminatorów danej Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej. Istotnie, ww. zespoły muszą spełniać określone wymagania znajdujące się w Regulaminie powoływania członków zespołów egzaminacyjnych.

Zespoły egzaminacyjne uprawnienia budowlane

Zadania zespołu egzaminacyjnego

Ważnym aspektem jest to, że poza powołaniem zespołu konieczne jest również wybranie z tego grona przewodniczącego zespołu oraz sekretarza. W gestii zespołu leży sporządzenie protokołu z postępowania kwalifikacyjnego. Jeżeli chodzi o wzór protokołu, to można znaleźć go w załączniku do Regulaminu postępowania kwalifikacyjnego w sprawie nadawania uprawnień budowlanych. Oczywiście zespół może twierdzić braki we wniosku. Wówczas nakłada się na wnioskodawcę obowiązek uzupełnienia dokumentacji lub usunięcia błędów (materiały do nauki na egzamin do uprawnień budowlanych). Na dokonanie korekty kandydat ma 30 dni. Natomiast akceptacja wniosku jest jednoznaczna z tym, iż kandydat może podejść do egzaminu.

Pozostałe kwestie związane z egzaminem na uprawnienia budowlane

Z pewnością zagadnień związanych z egzaminem na uprawnienia budowlane jest sporo. W przypadku wydania wspomnianej wcześniej decyzji odmownej kandydat ma możliwość uzupełnienia braków (jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane). Jeżeli nie zostaną one uzupełnione, a komisja stwierdzi poważne błędy, wówczas decyzja odmowna może być ostateczna i bez możliwości podejścia do egzaminu.

Ważnym aspektem jest to, że egzaminy na uprawnienia budowlane są przeprowadzane dwa razy w roku. I tak można podejść do niego w sesji letniej albo jesiennej (więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu). Na pewno egzamin jest stresujący, ponieważ wymaga naprawdę dobrego przygotowania zarówno teoretycznego, jak i praktycznego. Terminy egzaminów są ustalane przez  Krajową Komisję Kwalifikacyjną.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com