fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

 W dzisiejszych czasach szuka się różnych alternatyw do tradycyjnego źródła ogrzewania. Jest to czasami konieczne, zwłaszcza tam, gdzie nie można ich stosować. Aktualnie buduje się sporo domów energooszczędnych, które pozyskują energię w naturalny sposób. Kolektory słoneczne są takim rozwiązaniem (programy do uprawnień budowlanych).

Zastosowanie kolektorów słonecznych zimową porą
Zastosowanie kolektorów słonecznych zimową porą

Kolektory słoneczne, inaczej solary, to urządzenia, które zamieniają promieniowanie słoneczne w ciepło. Działają tylko wtedy, kiedy świeci słońce. Zbudowane są z dużych luster składających się z kilku warstw. Montuje się je na ścianach i dachach domów. Jest to ekologiczna alternatywa pozyskiwania taniej energii, która ma wielu zwolenników, zwłaszcza wśród osób dbających o środowisko. Jest to energia pochodząca z odnawialnego źródła energii (materiały do egzaminu na uprawnienia budowlane). Wyróżnia się kolektory płaskie, płaskie próżniowe, próżniowo-rurowe, skupiające i specjalne. Wykorzystuje się je do:

– podgrzewania wody użytku codziennego czy w basenie,

– wspomagania centralnego ogrzewania,

– chłodzenia budynków

Zamontowanie kolektorów wiąże się z wieloma zyskami w późniejszym czasie. W związku z tym, że pomagają zmniejszyć ilość wykorzystywanego paliwa, pozwala to na osiągnięcie niższych kosztów związanych z ogrzewaniem. Okazuje się, że są one idealne na zimę. Wytworzoną energię w okresie letnim można bez problemu zmagazynować i ją wykorzystać właśnie w sezonie zimowym. Dużo zależy właśnie od rodzaju zamontowanego kolektora. Wspomniany wcześniej kolektor próżniowy musi się dłużej rozmrażać zimą, krócej działa, ale jednocześnie efektywność jest zadowalająca. Nie ma problemu z odśnieżeniem kolektorów, zwłaszcza płaskich, w momencie zwiększonych opadów śniegu (uprawnienia architektoniczne).

Instalacje solarne

Mimo, że montaż kolektorów słonecznych nie należy do najtańszych, to korzyści wynikające z użytkowania neutralizują cenę zakupu. Dzięki nim można skutecznie obniżyć koszty ogrzewania. Jest to ekologiczny sposób pozyskiwania energii. Są energooszczędne oraz bezawaryjne. Można je montować na dachach domów jednorodzinnych, na blokach czy domach jednorodzinnych. Dzięki nim ludzie mogą zwiększyć swoją niezależność. Jedną z wad jest to, że trzeba dokładnie policzyć, ile kolektorów będzie potrzebnych, żeby zapewnić zapotrzebowanie na ciepłą wodę. Kolektory słoneczne są uniwersalnym i opłacalnym źródłem energii. Warto w nie inwestować, chociażby tylko ze względu na korzyści ekologiczne.

Dowiedz się więcej na temat uprawnień budowlanych!

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com