fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wprowadzanie ulepszeń w projekcie

Dopóki projekt nie zostanie ostatecznie zaakceptowany, zarówno architekt, jak i projektant mogą wprowadzać w nim nieograniczone zmiany. Żaden obiekt nie powstanie bez dobrze przemyślanego projektu, dlatego każda zmiana lub poprawka może robić kolosalną różnicę w efekcie końcowym.(informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Wprowadzanie ulepszeń w projekcie
Wprowadzanie ulepszeń w projekcie

Bez wykończonego planu projektu nie możliwości przystąpienia do jego realizacji. Zazwyczaj każda zmiana jest konsultowana przed realizacją, ale mogą być wyjątki, które są wyłącznie w szczególnych okolicznościach. Takie wyjątki mogą wprowadzić jedynie osoby z odpowiednimi uprawnieniami, nikt inny nie ma takich możliwości. Każda szczególna zmiana musi odnotowana w dzienniku budowlanym, który prowadzi kierownik budowy. Gdyby doszło do sytuacji, gdzie wprowadzono by zmianę, ale taka informacja nie pojawiłaby się w dzienniku, wówczas byłoby to karalne i fachowo nazwane samowolą budowlaną.(program przygotowujący do uprawnień budowlanych)

Nie każda wprowadzona poprawka prowadzi do poważnych zmian całego projektu. Czasami są mniejsze, a innym razem większe. Te mniej ważne poprawki nazywane są odchyleniami. (egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania)

Pora na lepsze

Gdy kierownik budowy lub projektant zauważą jakieś nieścisłości lub błędy mogą zgłosić chęć naniesienia poprawki do inwestora. Zazwyczaj dotyczą one zwiększenia bezpieczeństwa pracy. Jednak w projektach odgórnie gotowych większym stopniu odpowiada projektant. Niektóre zmiany są na tyle małe, że nie będą one w żadnym stopniu karalne. Aby tak było nie mogą one mieć powyżej 2% szerokości czy długości danego obiektu, wówczas będzie to jedynie  niewielkie odstępstwo.(program z aktami na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com