fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wpis na listę członków izby inżynierów jest niezbędny, aby sprawować samodzielne funkcje techniczne w budownictwie. Na taki wpis czeka się około miesiąca, stąd najlepiej złożyć nasz wniosek jak najszybciej. (akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Wniosek o dokonanie wpisu

Aby uzyskać wpis na listę członków izby inżynierów, składamy wniosek oraz oryginał lub poświadczoną notarialnie kopię decyzji o nadaniu uprawnień. Ponadto musimy załączyć dowody opłat, a jest ich kilka. Wyróżniamy opłatę tak zwaną „wpisową”, za bycie członkiem izby (za pół roku lub rok) i za działalność izby krajowej. Dodatkowo musimy mieć też dowód wpłaty na polisę ubezpieczeniową OC lub na oferowane przez izbę zbiorowe ubezpieczenie. (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Wpis na listę członków izby inżynierów: kompletność i poprawność załączników

Wniosek o wpis na listę jest sprawdzany przez odpowiednią komisję pod względem kompletności i poprawności załączników. W sytuacji stwierdzenia jakichkolwiek braków, komisja wysyła wezwanie, aby je uzupełnić. Na uzupełnienie braków mamy co najmniej 7 dni od momentu potwierdzenia odbioru wspomnianego wezwania. Jeśli nie zdążymy rozwiązać tej sprawy w określonym terminie, komisja nie rozpozna naszej sprawy, czyli prościej mówiąc – nie otrzymamy wpisu. Podobnie jest zresztą w przypadku braku opłaty za wpis. Jeśli nie uzupełnimy jej w przeciągu 7-14 dni (termin wyznacza rada izby), nasz wniosek jest zwracany. Oczywiście bez dokonania wpisu na listę członków okręgowej izby inżynierów budownictwa. (wybierz swój dostęp do programu uprawnienia architektoniczne)

Wpis na listę członków izby inżynierów: uchwała o wpisie lub jego braku

Jak już wspomniano, wniosek o wpis jest skrupulatnie sprawdzany. Komisja upewnia się, czy uprawnienia budowlane są w odpowiedniej specjalności i zakresie. Uchwałę o wpisie, czyli dokument, na który tak bardzo czekamy, izba wysyła listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Jeśli mamy jednak taką ochotę, możemy odebrać tę uchwałę osobiście. Co jednak w przypadku, gdy nasz wniosek o wpis na listę członków izby inżynierów zostanie odrzucony? Najprawdopodobniej nie spełniliśmy warunków, które określają przepisy. Każda taka uchwała wymaga jednak od komisji odpowiedniego uzasadnienia. Oprócz tego musi ona poinformować kandydata o trybie, formie i terminie odwołania się od ich decyzji. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com