fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wniosek o uprawnienia budowlane architektoniczne

Godnym uwagi jest fakt, że ze wszystkich działań i posiedzeń komisji musi być sporządzony protokół. Dokonuje się go na koniec postępowania kwalifikacyjnego (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów). Wówczas przekazuje się go do Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej. Istotnie protokół zawiera informacje związane ze złożonymi przez kandydata dokumentami. Co więcej w protokole znajdują się ustalenia dotyczące dalszego postępowania, które będzie prowadzone  przez Okręgową Komisję Kwalifikacyjną.

Wniosek o uprawnienia budowlane architektoniczne

Kompetencje Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej

W gestii powyższej komisji leży przeprowadzenie postępowania poprzedzającego dopuszczenie kandydatów do egzaminu. Komisja zajmuje się weryfikacją, czy wszystkie dokumenty zostały prawidłowo złożone. Bowiem tylko wtedy można przeprowadzić procedury nadania uprawnień budowlanych w zakresie specjalności architektonicznej, o który wnioskuje kandydat. Oczywiście ocenia się również czy wykształcenie jest odpowiednie, czy też pokrewne dla danej specjalności architektonicznej. Konieczne jest również ocenienie prze komisję praktyki zawodowej (program z aktami na uprawnienia budowlane). Na podstawie dostarczonych dokumentów dokonuje się powyższych czynności.

Protokół jako podsumowanie prac komisji

Godnym uwagi jest fakt, że komisja musi sporządzić protokół ze wszystkich działań i posiedzeń. Dokonuje się go na koniec postępowania kwalifikacyjnego. Wówczas przekazuje się go do Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane). Istotnie protokół zawiera informacje związane ze złożonymi przez kandydata dokumentami. Co więcej w protokole znajdują się ustalenia dotyczące dalszego postępowania. Prowadzeniem postępowania zajmuje się Okręgowa Komisja Kwalifikacyjna.

Wystąpienie o przedstawienie projektów

Z pewnością warto wspomnieć o tym,  że Okręgowa Komisja Kwalifikacyjna może wystąpić o przedstawienie projektów, które realizował kandydat w trakcie praktyki zawodowej. Oczywiście wzór wystąpienia można znaleźć w załączniku nr 8 Regulaminu postępowania kwalifikacyjnego w sprawach nadawania uprawnień budowlanych w specjalności architektonicznej. Komisja może skierować wystąpienie do podmiotów takich, jak organy administracji architektoniczno-budowlanej, autora projektu, inwestora lub organu nadzoru budowlanego (uprawnienia budowlane – egzamin). Całość postępowania kwalifikacyjnego wiąże się z uiszczeniem opłaty, którą ustala Izba Architektów RP.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com