fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

W jaki sposób uzyskać w domu skandynawski styl?

Styl skandynawski cieszy się niesłabnącą popularnością, ponieważ dominuje w nim prostota i bliskość natury. Trendy ekologiczne obecnie bardzo się ceni. W stylu skandynawskim dominuje drewno, naturalne materiały oraz prostota zdobień. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

skandynawski styl

skandynawski styl

Bardzo ładnie wyglądają drewniane meble: proste łóżka, drewniany stół z krzesłami w jadalni. Często drewno jest bielone, bardzo ładnie wygląda w białej wersji. Czasem powierzchnie specjalnie  się przeciera, by widoczne były słoje. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Jakie meble do wnętrz skandynawskich?

Przede wszystkim liczą się tutaj meble proste w geometrycznych bryła, bez jakichkolwiek udziwnień, czy zdobień. Fronty najczęściej wykonuje się bez żłobień, elementów dekoracyjnych. Wszystko jest bardzo praktyczne i odpowiednio rozplanowane. W stylu skandynawskim panuje ład i porządek, a więc wszystko umiejscowione jest w szafkach, półkach i zazwyczaj nie ma w takim wnętrzu zbyt dużej ilości bibelotów i dekoracji.

Tkaniny i materiały

Do stylu skandynawskiego nadają się naturalne skóry, czyli luksusowy surowiec, który jest ekologiczny. Skóry kładzie się na podłodze lub na łóżku. Stanowią ozdobną formę kap.

Styl skandynawski charakteryzuje się prostotą, klasyką oraz elegancją. Bardzo istotne są tutaj odpowiednie surowce i materiały wykończeniowe. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim

Dziecinny pokój zazwyczaj wyposażony jest w proste regały, gdzie znajdują się książki, zabawki, łóżko, najlepiej z dodatkowym pojemnikiem na pościel, czy ubrania w stylu skandynawskim. Często wykorzystuje się oryginalne pufy wykonane z naturalnych materiałów, bądź tkanin wykonanych z grubych splotów wełny.

Materiałem wykończeniowym są właśnie tkaniny naturalne jak len, wełna, bawełna bez dodatków syntetycznych.

Do ulubionych wzorów stylu skandynawskiego należą grube sploty np. na grubych kocach czy pledach. Mimo surowości stylu skandynawskiego można znaleźć tam wiele elementów, które decydują o przytulności. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

 

 

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.