fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Żeby odświeżyć swoje mieszkanie lub zmienić jego wystrój w pierwszej kolejności malujemy pomieszczenie. Czasem też, postanawiamy zadbać o okna i drzwi które z biegiem lat straciły swój dawny blask, i wymagają lekkich poprawek lakierniczych. (uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane) Podobnie może być też z meblami. Zamiast szukać nowych, decydujemy się na ich odnowienie i pomalowanie. Jednak we wszystkich wymienionych przypadkach, żeby zacząć malowanie czasem musimy pozbyć się starej farby, tak by nowa powłoka lepiej się trzymała podłoża. Jeżeli ktoś chodź raz miał z tym do czynienia to wie, że jest to trudne i czasochłonne zajęcie. Starą farbę zazwyczaj usuwamy przez szlifowanie papierem ścierny lub przy użyciu opalarki. Jeżeli to nie pomaga, musimy sięgnąć po specjalne środki do usuwania farby. Jednak zanim przystąpimy do pracy warto sprawdzić czy usunięcie starej powłoki jest konieczne. (uprawnienia budowlane)

Usuwanie farby ze ściany
Usuwanie farby ze ściany

Kiedy należy usunąć starą farbę

Może okazać się, że samo zmatowienie starej powłoki farby lub jej zagruntowanie nie wystarczy by móc zacząć malowanie. Warto więc odpowiednio się przygotować do jej usunięcia tak by nie uszkodzić powierzchni i by nie kosztowało nas do zbyt dużo wysiłku. Poniżej przedstawiamy powody dla których usunięcie starej powłoki jest konieczne. Ściana jest pokryta farba klejową. (uprawnienia budowlane testy) Farba ta znajdziemy w starym budownictwie ponieważ była popularna w latach 70 i 80. Jej środkiem wiążącym jest klej , natomiast rozpuszczalnikiem woda. Obecnie została wyparta przez nowoczesne farby akrylowe i lateksowe. Na powierzchnie ściany pokrytej ta farba nie można nakładać nowych farb wodo rozpuszczalnych. W przeciwnym wypadku farba klejowa będzie przemieszczać się na wałek i pędzel. Dlatego należy całkowicie się pozbyć jej ze ściany, przed położeniem nowoczesnej farby. W tym celu należy umyć ścianę wodą z szarym mydłem. (segregator uprawnienia budowlane)

Najczęstsze problemy z trwałością farby

Farba się łuszczy. Jeżeli farba odspaja się od ściany należy ją usunąć. Jednak nie zawsze konieczne jest zdzieranie całej powłoki. Gdy dzieje się miejscowo, wystarczy usunąć odchodzące płaty. Miejsca te należy potem wyszpachlować, a na końcu przeszlifować papierem ściernym na gładko.
Farba nie trzyma się podłoża. Dzieję się tak gdy niewłaściwie przygotowana ściana została pokryta farba emulsyjną. Gdy zaczęlibyśmy nakładać nową warstwę, stara powłoka zacznie schodzić z podłoża. Sytuacja jest podobna jak w przypadku klejówki. (egzamin na uprawnienia budowlane)
Farba się mocno błyszczy. Chodzi tu o farby olejne. Ich struktura jest gładka i błyszcząca co powoduję, że ich powierzchni słabo będzie się trzymać nowa powłoka. Oczywiście usunięcie takiej farby nie jest jedynym rozwiązaniem. Wystarczy czasem zmatowić powłokę papierem ściernym. Ale w przypadku gdy mamy do czynienia z dużą powierzchnią lub o nieregularnych kształtach, usunięcie farby może okazać się lepszym rozwiązanie, bo będzie mniej czasochłonne niż szlifowanie.
Farba maskuje naturalny wygląd drewna. W przypadku gdy chcemy pokryć element z drewna lakierem lub lakiero-bejcą musimy całkowicie zeskrobać stara farbę.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com